Mart Kevin Põlluste (nr 2) ja Henri Roos (nr 9) olid eelmisel talvel Team Nordic Jobs Worldwide'is tiimikaaslased, kuid nüüd seob neid treeneri ja õpilase suhe.

Foto: Aldo Luud
Mart Treial 17. juuni 2022 13:57

Kaks suve tagasi loodud Eesti suusavõistkond Team Nordic Jobs Worldwide saatis kõik välismaalased minema ja naaseb juurte juurde. Kevadel kõvasti täienenud tiim koosneb nüüd jälle ainult eestlastest.

Idee taastada Eesti-kesksus pakkus välja nimisponsori Nordic Jobs Worldwide'i tegevjuht Rickard Fritjofsson, suusatiimi juht Mart Kevin Põlluste haaras sellest kärmelt kinni, kuigi veel hooaja lõpus näis, et karavan kihutab vanaviisi edasi. Lõppenud talvel koosnes Visma Ski Classics maratonisarjas 35 profitiimi seas 15. koha saavutanud võistkond seitsmest eestlasest ning viiest rootslasest-soomlasest.

„Väga paljud välismaa sportlased tahtsid liituda,“ märgib Põlluste ja täpsustab. „Prantslased, väga tugevad rootslased – Vasaloppeti esikümne mehed. Igal pool nähti, et meie võistkond teeb head tööd ja huvi oli suur. Aga siis visati see (eestlastele keskendumise) mõte õhku ja haarasin sellest päris kiiresti kinni. Lõplik otsus oli minu teha.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon