UUED TUULED: viimased kaheksa hooaega Pärnu meeskonda tüürinud Heiko Rannulast saab BC Kalev/Cramo peatreener.

Foto: Martin Ahven
Toimetas Kaspar Koort 17. juuni 2022 12:42

Kui hiljutises Betsafe'i podcast'is avaldas Pärnu Sadama Eesti meistriks tüürinud Heiko Rannula, et talle on tehtud esimesed pakkumised ka välisklubidest, siis nüüd andis BC Kalev/Cramo teada, et on sõlminud Rannulaga 2+1 lepingu.

Pärast 13 aastat kestnud mängijakarjääri, mille käigus tuli Rannula Tartu koosseisus kahel korral Eesti meistriks ning samuti kahel korral ka karikavõitjaks, alustas ta 2015. aastal Pärnu KK ridades oma peatreenerikarjääri. 2019. aastal võitis Rannula Pärnu Sadamaga Eesti meistrivõistlustel pronksmedali, 2021. aastal hõbemedali ning tänavusel hooajal kuldmedali ja Eesti-Läti ühisliiga pronksmedali.

BC Kalev/Cramo juhtkond leidis, et on õige aeg pöörduda uuesti Eesti treenerite poole ning üheks selliseks tugevaks kandidaadiks oli just Heiko Rannula, kes on ennast viimastel aastatel tõestanud väga ambitsioonika ja sihikindla treenerina.

Kuigi meediast käis viimastel päevadel läbi Rannula soov Eestist väljapoole minna, kirjeldas ta klubi kodulehele otsust BC Kalev/Cramoga liituda järgmiselt: „Välisklubisse mineku vastu rääkis lähenev EM, mis toimub vahetult enne hooaja algust. Aga BC Kalev/Cramo on kindlasti minu jaoks suur väljakutse ja samm edasi, nii et liiga tõsiselt välismaale minekut ei kaalunud. Ootused on kõrged, lähen klubisse, kes tahab olla tipus ja võita iga mängu. Meeskond muutub ja ettevalmistusaeg ei ole pikk, aga olen väga motiveeritud.

Eesmärkidest saame rääkida täpsemalt, kui teada on kogu meeskond ja võistlussarjad, kus osaleme, aga kindlasti oma regioonis on eesmärgid kõige kõrgemad. Lisaks läheks suurem rõhk treeningtööle ja mängijate arendamisele, kuna reisimist on vähem kui varasematel aastatel ning tahan kasvatada kohalike mängijate rolli ja vastutust meeskonnas.“

BC Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kase sõnul tahetakse Heiko Rannulaga üheskoos astuda järgmine samm klubi ajaloos, mistõttu sõlmiti peatreeneriga mitmeaastane leping. See annab võimaluse rohkem rõhku panna mängijate arendamisele ja meeskonna identiteedi loomisele.

„Kui viimased 13 aastat saime tugevaid rahvusvahelisi mänge VTB ühisliigas, siis nüüd oleme seadnud sihid Euroopa klubikorvpalli suunas ning usume, et Heikoga suudame me seatud eesmärgid täide viia,“ ütles Kask. „Tahame koos Heikoga tõusta järgmisele tasemele nii korvpallimeeskonna kui ka organisatsioonina ning selle jaoks oleme üles ehitamas pikaajalist arengukava, millega saame teha uue sammu Eesti korvpallimaastikul.“

Pärnu Sadama juht Johan Kärp kommenteeris uudist omalt poolt Pärnu klubi Facebooki lehel järgnevalt: „Oeh rsk! Täna peame teatama, et meie treener Heiko on astumas elus järgmisi samme ja liitus Eesti esiklubi Kalev/Cramoga. Raske on seda uudist kirjutada, aga Pärnu klubi on igati Heiko otsusega toetav ja soovime siiralt edu uuteks väljakutseteks. Edu sulle Heiko Rannula!“