Pildil kaader laupäevasest paarisaeruliste neljapaatide vahesõidust, milles osalesid kaks Tšehhi paati, Poola, India ja Uus-Meremaa.

Foto: Detlev Seyb/MyRowingPhoto.com
Mart Treial 18. juuni 2022 17:42

Esimest korda sellises koosseisus võistlev paarisaeruline neljapaat (Mihhail Kuštein, Allar Raja, Tõnu Endrekson, Johann Poolak) pääses Poznani MK-etapil A-finaali.

Poolas sõuab 12 neljapaati. Eesti nelik lõpetas reedel oma eelsõidu Šveitsi ja Poola järel kolmandana (+6,22), otse A-finaali pääses vaid võitja. Teises eelsõidus oli selleks Holland, kuigi Tokyo olümpiavõitjaid on paadis vaid üks, Abe Wiersma.

Täna pärastlõunal toimunud vahesõidus saavutasid meie mehed Hiina järel teise koha (+2,11) ja sõuavad homme kuue tugevama osavõtul toimuvas A-finaalis. Seal on konkurentideks veel šveitslased, tšehhid, poolakad ja hollandlased.

Eesti neljapaadis on võrreldes eelmise hooajaga kaks uut meest, mullu koos kaheses sõudnud 25aastane Johann Poolak ja 22aastane Mihhail Kuštein. Raudvaradena täidavad paadi mootoriruumi 38aastane Allar Raja ja möödunud laupäeval 43. sünnipäeva tähistanud Tõnu Endrekson. Nelik istus ühte paati aprilli lõpus, pärast Tartus toimunud Emajõe karikavõistluseid.

Erandkorras kokku pandud rahvusvaheline sõprade tandem Kaspar Taimsoo - Stephan Krüger (Saksamaa) sõuab homme B-finaalis kohtadele 7.-12. Nad jäid tänases poolfinaalis neljandaks ehk esimesena A-finaalist välja, aga vahe esikolmikuga oli suur, ligi 12 sekundit. Tolle sõidu võitsid Horvaatia vennad Martin ja Valent Sinkovic.

Kahepaate oli stardis 15. Nad jagunesid kolme eelsõitu. Eesti lipu all sõudvad Taimsoo ja Krüger jäid reedel oma viisikus neljandaks ja pidid veel pärastlõunal energiat kulutama vahesõidus. Sealt õnnestus kolmandana tänasesse poolfinaali jõuda.

Taimsoo ütles nädala alguses Õhtulehele, et ei oska aimata, mis Poznanis võiks saama hakata, aga rahulolu pakuks ilmselt koht B-finaali keskel. Võimalik, et süües kasvas isu.

Kaspar Taimsoo (vasakul) ja Stephan Krüger moodustasid Poznani MK-etapiks ühise tandemi. See idee küpses nende peas juba mõnda aega, kuid nüüd mängis elu õiged kaardid kätte.

Foto: Detlev Seyb/MyRowingPhoto.com

Kergekaalu kahepaat Elar Loot - Ander Koppel annab aerudele hagu homme samuti B-finaalis. Nad said tänases poolfinaalis viienda koha, kaotades prantslastele üle 12 sekundi. A-finaali viiv kolmas koht jäi 8,68 sekundi kaugusele.

Nende võistlusklassis asus joonele 16 paati. Eestlased said oma eelsõidus kolmanda koha, mis tähendas vahesõitu. Otse poolfinaali said esimesed kaks, ameeriklased edestasid neid vaid 0,23 sekundiga. Samuti reedel toimunud lisasõidus piisas poolfinaaliks kolmandast kohast.