Maicel Uibo tõukas täna Pariisis hooaja tippmargi.

Kergejõustik
18. juuni 2022, 21:41

Maicel Uibo saavutas teemantliigas omapärasel triatlonil teise koha (2)

Mitmevõistleja Maicel Uibo pani end laupäeval Pariisis toimuval teemantliiga etapil proovile omapärases triatlonis, mis koosneb kuulitõukest, kaugushüppest ja 110 meetri tõkkejooksust. Ta püstitas igal alal hooaja tippmargi ja saavutas teise koha.

Stardis oli kuus meest: Uibo, prantslased Kevin Mayer, Makenson Gletty, Teo Bastien ja Arthur Prevost ning belglane Benjamin Hougardy.

Avaalal kuulitõukes sai Uibo parimal katsel kirja hooaja tippmargi 14.55, mis andis Mayeri (15.62) ja Gletty (15.39) järel kolmanda koha. Isiklike rekordite põhjal oli see loogiline tulemus, aga kogu esikolmik jäi elu parimast heitest (Uibol 15.11, Mayeril 17.08 ja Glettyl 16.36) võrdlemisi kaugele.

Tagumine trio piirdus tulemustega alla 14 meetri: Hougardy 13.38, Bastien 13.07 ja Prevost 13.04.

Punktiseis on esimese ala järel selline: 1. Mayer 827, 2. Gletty 814, 3. Uibo 762, 4. Hougardy 690, 5. Bastien 672 ja 6. Prevost 670.

Kaugushüppes oli konkurents märksa tihedam. Selle võitis isikliku rekordiga 7.44 prantslane Bastien. Järgnesid Mayer 7.38, Hougardy 7.35, Prevost 7.32 (isiklik rekord), Uibo 7.23 ja Gletty 7.06ga. Uibo isiklik rekord 7.82 on tolle seltskonna võimsaim, tänavusel välihooajal polnud ta veel lubatud piiridesse jääva tuulega kaugust hüpanud, nii et nüüd on tal märk maas.

Punktitabeli esikolmik jäi samaks: 1. Mayer 1732, 2. Gletty 1642, 3. Uibo 1631, 4. Bastien 1592, 5. Hougardy 1588 ja 6. Prevost 1561.

Tõkkesprinti joosti viiekesi, sest maailmarekordimees Mayer ei tulnud starti. Võistluseelsel pressikonverentsil oli ta kinnitanud, et on 100% terve.

Ta põhjendas laupäeva õhtul kohaliku spordilehe L'Equipe vahendusel loobumist sellega, et polnud kolm nädalat tõkkeid jooksnud ja see polnuks sellises olukorras lihtsalt mõistlik. „Tegin normaalse kaugushüppe ja mitte paha kuulitõuke. Ma ei tahtnud oma õnnetähte häirida, vaid soovin Eugene'iks (seal toimub juulis MM) valmis olla. Võtan siit kaasa ainult positiivse,“ rääkis Mayer.

Parima isikliku rekordiga mehe puudumisel võitis jooksu Makenson Gletty ajaga 14,25. Taas elu parima tulemuse teinud Bastien oli 14,35ga teine, Hougardy kolmas (14,56), Uibo neljas (14,65) ja Prevost viies (15,03). Uibo ületas senise hooaja tippmarki kolme kümnendikuga.

Omamoodi triatloni võitis tänu Mayeri katkestamisele Gletty, kes kogus kolme alaga 2584 punkti. Uibo sai 2523 punktiga teise koha, Bastien kaotas eestlasele vaid punktiga. Belglane Hougardy teenis 2491 ja Prevost 2407 punkti.

Uibo abikaasa Shaunae Miller-Uibo võitis Pariisis naiste 400 meetri jooksu ajaga 50,10. Talle järgnesid poolatarid Natalia Kaczmarek (50,24) ja Anna Kielbasinska (50,28; isiklik rekord). Bahamalanna tulemus ei peegelda tema võimeid, sest ta võttis lõpus, kui esikoht oli kindel, käigu välja.

Naiste kõrgushüppes hõivasid poodiumi ukrainlannad. Võitis Jaroslava Mahutšihh maailma hooaja tippmargiga 2.01, teise koha saavutas Irõna Geraštšenko 1.98ga ja kolmanda koha Julija Levtšenko 1.95ga.

Meeste 200 m sprindis näitas uut taset 25aastane Lõuna-Aafrika Vabariigi sportlane Luxolo Adams, kes alistas esimest korda elus 20 sekundi piiri ja võitis ajaga 19,82. Teise koha saavutas Dominikaani Vabariigi rekordiga 20,03 Alexander Ogando ning kolmas oli samuti elu nobedaima jooksu (20,26) teinud prantslane Mouhamadou Fall.

Maailma hooaja parim tulemus sündis ka naiste 3000 meetri takistusjooksus, mille võitis Bahreini esindav keenialanna Winfred Mutile Yavi isikliku rekordiga 8.56,55.