Paide linnameeskond tegi liigahooaja teise viigi.

18. juuni 2022, 22:03

VALUS: Paide raiskas viimase minuti penalti ja kaotas valusas kohas punkte (1)

Paide linnameeskond kaotas Premium liiga 17. voorus valusalt punkte, sest piirdus koduplatsil FC Kuressaare vastu 1 : 1 viigiga.

Seejuures omas Paide suurepärast võiduvõimalust, ent vahetusest sekkunud 21aastane Robi Saarma virutas kohtumise üleminutitel penalti enda vaates vasakust nurgast mööda. Küllap võtab see üksjagu tuure maha, sest too 11 meetri karistuslöök tundus telepildi põhjal võrdlemisi vastuoluliselt määratud.

Nimelt üritas Ebrima Singhateh palli Kuressaare kaitsjast Sander Alex Liidust mööda tõsta, kuid tabas umbes meetri kauguselt vastase õlavart. Keeruline on näha, kuhu pidanuks Liit tolles olukorras käe peitma.

Mängu esimese värava lõi Sander Laht (Kuressaare), kes lõpetas 27. minutil täpse löögiga Ragnar Klavani sööduveast alanud rünnaku. Paidel õnnestus viigini jõuda alles 75. minutil, kui Deabeas Nii Klu Owusu Sekyere võttis karistusalas palli osavalt maha ja lõi selle teise puutega väravasse. Paar minutit hiljem raksatas Saarma pealöök latti.

Kuressaare on tänavu osutunud Paidele ebameeldivaks vastaseks, avaringis said saarlased kodus 2 : 1 võidu.

Tänases teises kohtumises tegid Narva Trans ja Tallinna Kalev piirilinnas samuti 1 : 1 viigi. Seal asus kohtumist 42. minutil juhtima kodumeeskond Trans, kelle eest oli täpne Aleksandr Zakarliuka. Kalevi kasuks skooris 65. minutil Ats Purje.

Hooaja alguses hädas olnud Kalev on nüüd kaotust vältinud juba neli mängu järjest (kaks võitu, kaks viiki).