Karl Erik Nazarov sprintis täna Jõhvis sama kiiresti kui on tema isiklik rekord, aga lubatust tugevama taganttuulega.

Kergejõustik
21. juuni 2022, 20:32

Jõhvi kergejõustikuõhtu: Nazarov kordas liiga tugeva taganttuulega isiklikku rekordit (1)

Täna möödub sada aastat Ida-Virumaal sirgunud legendaarse Eesti kergejõustiklase Heino Lipu sünnist. Kunagise tippmehe auks toimus Jõhvi uuel staadionil rahvusvaheline kergejõustikuõhtu, mille olulisemaid tulemusi alljärgnevalt vahendamegi.

Võistlusõhtu algas meeste 4 x 100 meetri teatejooksuga, kus Eesti I nelik (Henri Sai, Karl Erik Nazarov, Lukas Lessel, Reimo Sepp) jahtis rahvusrekordit 39,52. Paraku jäi see saavutamata ja mehed pidid leppima tulemusega 39,88.

Läti kvartett (Roberts Janis Zalitis, Oskars Grava, Mikus Petersons, Valerijs Valinšcikovs) jooksis aja 40,44 ja Eesti II meeskond (Karl Robert Saluri, Robin Sapar, Ken Mark Minkovski, Ats Kivimets) 40,56.

Paar tundi hiljem toimunud meeste individuaalse 100 meetri jooksu võitis Karl Erik Nazarov ajaga 10,34, mis kordab tema isiklikku rekordit. Paraku mitteametlikult, sest tuul puhus lubatust 0,6 m/s kiiremini jooksjatele hoogu.

Mitmevõistleja Hans-Christian Hausenberg võitis meeste kaugushüppe tulemusega 7.72, kuid ametliku hooaja tippmargina läheb tuule tõttu kirja 7.61. Tegelikult hüppas ta Götzise kümnevõistluse sees ka 7.85, aga tolle hüppe kohta pole tuuleinformatsiooni. Tänane teise koha mees Henrik Kutberg maandus parimal katsel 7.42 peale.

Nimekatest välismaalastest olid Jõhvis kohal meeste kettaheite maailma edetabelijuht Kristjan Ceh Sloveeniast ja naiste kõrgushüppe MM-hõbe Julia Levtšenko Ukrainast.

Ceh võitis võistluse tulemusega 68.76. Ka avakatsel lendas ketas üle 68 meetri, kuid neli viimast heidet jäid märgatavalt lühemaks.

Levtšenko ületas 1.89ni kõik kõrgused esimesel katsel, kuid palus siis võitjana lati asetada 1.96 peale. Paraku jäi MM-norm seekord püüdmatuks. Teise koha saavutas Elisabeth Pihela hooaja tippmargiga 1.86. Ta proovis ka isiklikku tippmark 1.89 peale nihutada, kuid täna too kõrgus veel ei alistunud.