ROME, Italy - 09.06.2022: KERLEY Fred compete and win 100 M MEN in the IAAF Wanda Diamond League - Golden Gala meeting 2022 in Stadio Olimpico in Rome.-Marco Iacobucci / ipa-agency.net//IPAPRESSITALY_IPA_IPA31426345/2206100956Foto: Marco Iacobucci / IPA/SIPA
Kergejõustik
24. juuni 2022, 11:01

USA sprindistaar püstitas võimsa maailma hooaja tippmargi

Kergejõustiku USA meistrivõistlustel hoolitses avapäeval säravaima tulemuse eest Fred Kerley, kes sai 100 m distantsi eeljooksus kirja 9,83 (taganttuul +1,5 m/s).

Tegu on tema uue rekordiga, see tähistab ka maailma hooaja tippmarki. Seejuures võttis 27aastane ameeriklane viimastel meetritel käigu välja – edasipääs oli juba enne finišijoone ületamist kindel. Mitmekülgse sprinteri senine isiklik rekord oli 9,84, millega ta võitis mullu Tokyo OMilt hõbeda.

Kerley oli eeljooksudes ainuke, kes sai kirja aja alla kümne sekundi. Talle järgnesid Cravont Charleston (10,07), Doha maailmameister Christian Coleman (10,08), Marvin Bracy (10,09), Elijah Hall-Thompson (10,09) ning mulluse hooaja edetabeliliider Trayvon Bromell (10,10).

Poolfinaalid ja finaal on kavas Eesti aja järgi laupäeva varahommikul.

Naiste 100 m jooksus jäi üllatuslikult poolfinaalist välja Sha'Carri Richardson. Tänavu parimal juhul 10,85 kirja saanud 22aastane ameeriklanna piirdus oma eeljooksus ajaga 11,31 ja viienda kohaga.

Kõik tulemused leiab SIIT.

Jamaica meistrivõistlustel oli võimsas hoos Shelly-Ann Fraser-Pryce, kes sai naiste 100 m eeljooksus kirja aja 10,70 (+1,1 m/s).