15aastane Eneli Jefimova saavutas MMil kuuenda koha.

Mart Treial, Deivil Tserp 25. juuni 2022 21:09

Eneli Jefimova saavutas Ungari pealinnas Budapestis toimuval pika raja ujumise MMil 50 meetri rinnulidistantsil kuuenda koha.

15aastane Jefimova läbis basseinipikkuse ajaga 30,25. Maailmameistriks krooniti 25aastane leedulanna Ruta Meilutyte ajaga 29,70.

„Me oleme kindlasti rahul,“ rääkis Jefimova treener Henry Hein Õhtulehele. „Finaal oli täpselt samasugune ujumine nagu poolfinaal. Eneli läks natuke liiga kõrge tempoga panema. Medalid võideti väga tugevate aegadega, nii et midagi meid painama kindlasti ei jää. Euroopas on läbi aegade olnud neli naist, kes on ujunud alla 30 sekundi ja hetkel kogu maailmas neli-viis naist, kes nii kiiresti ujuvad. Nii et Eneli on juba väga lähedal maagilise piiri alistamisele ning see annab meile palju enesekindlust ka 100 meetri jaoks.“

Võitjale järgnesid 17aastane itaallanna Benedetta Pilato 29,80ga ja Lõuna-Aafrika Vabariigi ujuja Lara van Niekerk 29,90ga. Ülejäänud sportlaste aeg ületas 30 sekundi piiri. Jefimovat edestasid veel hiinlanna Qianting Tang (30,21) ja sakslanna Anna Elendt (30,22).

Eestlanna selja taha jäid ameeriklanna Lilly King (30,40) ja brasiillanna Jhennifer Conceicao (30,45).

Eelujumises rahvusrekordi 30,08 püstitanud Jefimova kuues koht tähistab taasiseseisvunud Eesti ujumise parimat tulemust pika raja MMil. Seni kuulus see au Jana Kolukanovale, kes saavutas 2005. aasta MMil 50 vabaltujumises kaheksanda koha.