Gustav Ernesaks saab järgmisel suvel nautida Euroopa parimate kettagolfimängijate oskuseid.

Foto: Teet Malsroos
Mart Treial 27. juuni 2022 16:32

Kettagolfisõpradel tasub pinalist võtta punane viltpliiats ja teha kalendris järgmise aasta 12.-20. augustile ring ümber, sest nendel päevadel toimuvad Tallinna lauluväljakul disc golf'i Euroopa meistrivõistlused.

Kolm on kohtu seadus. Aastatel 2018 ja 2020 ei õnnestunud eestlastel konkurssi võita, kuid seekord mängiti Euroopa alaliidu silmis üle norralased. Ürituse peakorraldaja Silver Leetma usub, et määravaks sai võistluspaiga suurepärane logistiline asukoht. Lennujaamast ja sadamast võib lauluväljakule kas või jalutada, hotellitube jagub Tallinnas kõigile ning mängupaik on miljööväärtuslik.

„Terve lauluväljaku ala on nädalaks kinni pandud, sinna tuleb 18 pro korvi, väga väljakutsuv layout, aga ka pealtvaatajasõbralik,“ lubas Leetma. „Ootame hästi palju pealtvaatajaid Eestist, Soomest ja Rootsist. Kaalusime ka teisi variante, aga kuskil metsas oleks nii produktsiooni kui ka kõrvalürituste mõttes vähe raskem.“

Esialgne, aga kinnitamata rajadisain on Leetma tiimil juba tehtud. Raimo Kimmel ja Ralf Rogov võtsid aluseks 2017. aastal samas toimunud Estonian Openi kaardi ja kaasajastasid seda.

EMile pääseb nelja võistlusklassi peale 180 sportlast. „Niisama ei saa siia tulla, vaid iga riik valib välja hetke parimad mängijad ja lähetab koondise,“ osutas Leetma.

„Euroopa meistritiitel on ka USAs tuuritavate mängijate jaoks väga auväärne tunnustus, mis avab erinevate tehaste uksi ja uusi profilepinguid. Erinevalt mitmest teisest spordialast on disc golf'is täiesti tavaline, et tehased maksavad mängijatele igakuist palka. Ja see pole üldsegi väike. EMi võit tagab nii meestele, naistele kui ka juunioritele suht hea platvormi uute lepingute läbirääkimiseks.“

Leetma sõnul sihitakse ürituse eelarveks 250 kuni 300 tuhat eurot, millest üle poole olla juba koos.

Korraldamistaotlus ise oli ca 20 lehekülge pikk ja pidi muuhulgas sisaldama infot, kui palju leitakse mängijatele auhinnafondi lisaraha, ning linna, olümpiakomitee, discgolfiliidu ja suuremate sponsorite garantiid.