Lewis Hamilton pole jätkuvalt nõus oma ninaneedist loobuma.

Foto: PA/Scanpix
Mihkel Talivee 30. juuni 2022 10:08

Seitsmekordne vormel 1 maailmameister Lewis Hamilton võib sel nädalavahetusel toimuvast kodusest Briti GPst kõrvale jääda. Mercedese piloot ei kavatse loobuda oma ninaneedist ning Rahvusvahelise autospordiliidu (FIA) president Mohammed Ben Sulayem pole nõus talle rohkem vastu tulema.

Teadupoolest pole FIA uute reeglite põhjal enam lubatud vormeliga sõitmise ajal kanda igasuguseid ehteid. Hamilton pole aga seni neid kuulda võtnud: näiteks Austraalia GP-l kandis ta nii ninaneeti kui ka kõrvarõngaid. Miami etapi eel korraldas britt protesti, kandes sõidueelsel pressikonverentsil kolme käekella ja hulgaliselt muid ehteid.

Kui FIA põhjendab oma reeglit eesmärgiga tagada sõitjate turvalisus, siis Hamilton on teistsugusel arvamusel. Vormeliässa meelest tahetakse sellega piirata tema võimalusi oma isiksuse väljendamiseks.

Ben Sulayem on seda eitanud: „Reeglitest ei saa mööda vaadata ka siis, kui tegu on sõpradega. Kõigile peab kehtima üks reegel. Mulle väga meeldivad ehted. Aga autos pole lihtsalt valikut. Öeldakse, et varem polnud selliseid reegleid. Ärge küsige minu käest, miks,“ sõnas ta maikuus Daily Mailile.

Kui teistest ehetest oli Hamilton lõpuks nõus loobuma, siis ninaneedist mitte. Väidetavalt vajaks see kirurgilist eemaldamist, kuid tänavu vormel 1 sarjas kuuendat kohta hoidev 37aastane piloot ei kavatse seda teha. Kuni Briti GPni anti talle selleks armuaega, kuid rohkem vastu ei tulda.

Kui Ben Sulayemiga kompromissini ei jõuta, ootab Hamiltoni kas trahv või äärmisel juhul ei lubata teda isegi starti.