Kas Cristiano Ronaldo mängud Manchester Unitedis on mängitud?

Foto: Glyn Kirk / AFP / Scanpix
Rasmus Voolaid 4. juuli 2022 12:37

Kuigi Cristiano Ronaldo pole seda ise väitnud, siis pole enam saladus, et hea meelega sooviks ta sel suvel Manchester Unitedist lahkuda. Kui ülejäänud Manchester United kogunes juba nädala eest ning juuni alguses koondistes mänginud mehed täna, siis Cristiano Ronaldo mitte.

ESPNi ja mitme teise meediakanali väitel on Ronaldo palunud perekondlikel põhjustel luba treeningutega hiljem liituda ning Erik ten Hag seda talle ka võimaldas. Esmaspäeval Ronaldo seega veel oma kaaslastega ei liitu. Esimesed neli päeva töötavad kõik mehed koos Unitedi treeningkeskuses Carringtonis ning reedel lennatakse Taisse, kui hooaja ettevalmistus jätkub Bangkokis.

Kui muidu poleks Ronaldo puudumises eriti midagi uudisväärtuslikku – peale selle, et ta on ikkagi Ronaldo –, siis alles mõne päeva eest hakkas kulutulena ringlema mehe soov klubi vahetada. Põhjuseks tõsiasi, et United ei mängi algaval hooajal meistrite liigas. Seega annab Ronaldo treeningutelt puudumine kuulujuttudele ainult ainest juurde. Peamiste kandidaatidena on räägitud Chelseast, Müncheni Bayernist ja Napolist.

Kui Ronaldo on ilmselt minemas, siis ühe täiendusega saab United peagi ka ühele poole, sest Rotterdami Feyenoordist ostetakse 22aastane Hollandi koondise vasakkaitsja Tyrell Malacia. Üleminekusumma peaks olema 15 miljoni euro ringis.

Esmaspäev on aga toonud juba kaks suurt klubivahetust ning peategelaseks riigi meister Manchester City. Kui Brasiilia ründaja Gabriel Jesus müüdi 50 miljoni euro eest Londoni Arsenalile, siis ligi sama suure summa eest osteti Leeds Unitedilt Inglismaa koondise poolkaitsja Kalvin Phillips.