Martin Rump oma Porschega kihutamas

Foto: Paola Depalmas
Toimetas Rasmus Voolaid 4. juuli 2022 14:43

Euroopa Le Mans’i kereautode võistlussarjas Absolute Racingu värve esindav Martin Rump jõudis kuulsal Monza ringrajal sõidetud etapil tänavusel hooajal esmakordselt poodiumile.

Sarja esimesel kahel etapil rohkelt ebaõnne kogenud Absolute Racing (Porsche 911 RSR-19) suutis küll Monza nelja tunni sõidus heidelda stabiilselt LM GTE klassis poodiumikoha nimel ent mitmetel boksipeatustel kulunud aeg võttis võimaluse heidelda etapi esikoha eest. Peamiselt sõidu käigus Ferraridega lahinguid pidanud Martin Rump ja tema tiimikaaslased Alessio Picariello ja Andrew Haryanto läbisid Monzas nelja tunni jooksul 115 ringi. Sõidu võitnud sarja liidrile Proton Competition (Porsche 911 RSR-19) tiimile kaotati kolmandatena lõpuks vaid 6,3 sekundiga. Ühtlasi oli tegemist ka Absolute Racingu läbi aegade esimese poodiumikohaga Euroopa Le Mans’i sarjas.

„Kahtlemata oli see keeruline sõit, ent ma arvan, et me väärisime veelgi rohkemat. Eriti arvestades kogu meie tiimi kiirust, mis iga sõiduga läheb järjest paremaks. Kuid ma usun, et hooaja esimene poodium on saavutus, mille üle peaksime rõõmustama. Olen tulemusega rahul ja ootan juba järgmist etappi Barcelonas,“ sõnas Martin Rump pärast edukalt lõppenud Monza võistlust.

Foto: Paola Depalmas

Kolm etappi enne hooaja lõppu on Absolute Racing hoidmas Euroopa Le Mans’i sarjas LM GTE klassis 19 punktiga kümnendat kohta. Kui Proton tõusis 44 punktiga sarja liidriks, siis näiteks üldarvestuse kolmas koht jääb eestlasest vaid üheksa punkti kaugusele.

Euroopa Le Mansi sari jätkub augusti lõpus nelja tunni sõiduga Barcelonas, tänavu kihutatakse veel ka Spa-Francorchamps' ja Portimao ringradadel.