Oscar Pistorius.

Foto: Reuters
Toimetas Deivil Tserp 5. juuli 2022 08:48

Endine paraspordistaar Oscar Pistorius kohtus oma ohvri, julmalt tapetud kallima Reeva Steenkampi isa Barry Steenkampiga, teatas uudisteagentuur AP.

See oli üks osa 35aastase Pistoriuse tingimisi vabastamise protsessist. Advokaat Tania Koen ütles, et Pistorius ja Steenkamp kohtusid juunis näost näkku.

Kohtumise eesmärk oli anda ohvri lähedastele võimalus kurjategijaga kokku saada, kui nad seda soovivad. Nüüd saab mõrvar taotleda tingimisi vabastamist.

Koen kohtumise üksikasju ei avaldanud. „Arutelu on privaatne ja konfidentsiaalne, seega palume austada meie klientide privaatsust,” rääkis ta AP-le.

Lõuna-Aafrika Vabariigis peavad raskes kuriteos süüdi mõistetud kandma vähemalt poole oma karistusest, enne kui nad saavad võimaluse vanglast tingimisi vabaneda. Pistorius mõisteti algselt tahtmatu tapmise eest kuueks aastaks vangi, kuid karistus muudeti ja lõpuks saadeti ta 15 aastaks trellide taha.

Endise tippkergejõustiklase tingimisi vabastamise kohtuistung pidi toimuma mullu, kuid see jäi ära, sest ta polnud kohtunud Steenkampi vanematega. Pistoriuse advokaadi Julian Knighti sõnul on tema klient olnud eeskujulik vang, kes täitis tingimisi vabastamise nõuded juba eelmisel aastal.

Kurjategija on suurema osa oma karistusest ära kandnud Pretoria linna vanglas, ent enne kohtumist viidi ta Steenkampide perekonna kodulinnale lähemale.

Pistorius tulistas 2013. aasta sõbrapäeval oma kallimat mitu korda läbi vannitoa ukse. Ta väitis, et pidas oma tüdruksõpra ohtlikuks sissetungijaks.

Pistoriuse mõlemad jalad amputeeriti põlvedest allapoole, kui ta oli alles beebi. Oma karjääri jooksul võitis ta kolmelt paraolümpialt kokku koguni kuus kuldmedalit.