EDUKAS TRIO: Meeri-Marita Paas (vasakul), Lisell Jäätma (keskel) ja Maris Tetsmann murdsid tänavu naiskonnana maailma absoluutsesse eliiti.Foto: Remo Tõnismäe
Mart Treial 6. juuli 2022 19:48

Keegi ei taha Eesti plokkvibunaiskonnaga duellides vastamisi minna, sest Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Maris Tetsmann võivad heal päeval lasta lausa ilmarekordiga võrdse tulemuse, nagu juhtus juuni lõpus Pariisi MK-etapil. „Kui võistlema lähme, siis meid kardetakse,“ ütleb treener Maarika Jäätma (52).

Eduka loo juured ulatuvad aastasse 2004, mil Liselli ema Maarika haaras esimest korda plokkvibu kätte ja armus sellesse. „Alustasin nullist, ma ei teadnud mitte midagi,“ meenutab ta. „Hakkasime [abikaasaga] ise õppima, kuidas vibu seadistada. Keerasime jumalast palju varustust tuksi, kui mina lasin.“

Nüüd on nad spetsialistid ja tulemused räägivad enese eest. Eesti naiskond jõudis tänavu esimest korda MK-etappidel poodiumile ja hoiab parasjagu maailma edetabelis neljandat kohta. Individuaalselt särasid sel kevadsuvel enim Maarika lapsed Lisell (22) ja Robin (21), kes on planeedi pingereas roninud vastavalt kuuendaks naiseks ja seitsmendaks meheks.

„Võin öelda, et 18 aastaga nullist maailma tippu,“ märgib Türi vibukooli treener Maarika, kes jagab näpunäiteid nii naiskonnale kui ka poeg Robinile ja on seega edu üks arhitekte.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad