Sõjas on hukkunud nüüdseks kolmekohaline arv Ukraina sportlasi.

Foto: Ukraina noorte- ja spordiministeerium
Toimetas Viljar Voog 9. juuli 2022 21:59

Laupäeval andis Ukraina noorte- ja spordiminister Vadõm Gutzait teada kurva numbri täitumisest: Venemaa algatatud sõjas on nüüdseks hukkunud 100 Ukraina sportlast või treenerit.

„Lisaks surnutele on neli haavatut ja 22 vangi võetud. Nad surid võitlusväljal ja vaenlaste tule all. Mehed ja naised. Täiskasvanud ja lapsed. Kõik neist on sangarid, meie rahva parimatest parimad,“ seisis ministeeriumi pressiteates.

„Täna on enam kui 3000 relvastatud sportlast Ukraina kaitsel. Oma elu ja tervise hinnaga on nad valinud terve maailmajao rahuliku tuleviku,“ sõnas minister Gutzait omalt poolt ja lisas, et üle 1100 sportlase ja treeneri on lisaks abiks vabatahtlikena. „Venemaa jaoks ei ole okupandi elu väärt midagi. Meie jaoks on iga elu terve universum. Me ei unusta neid kunagi.“

Hukkunud atleetide üle peab arvestust Ukraina spordikomitee Spordiinglite veebileht. Kõige noorem nimekirja kantud ingel on kõigest 11aastane iluvõimleja Katerõna Djatšenko, kelle Mariupoli kodumaja tabas märtsis raketirünnak. Plahvatuses hukkus lisaks ka tüdruku isa. Ema ja vend viidi vigastatuna haiglasse, kus nad uue raketitabamuse järel surid.