PARADOKS: Arvi Aavik pole küll lepinguliselt maadlusliiduga seotud, kuid ometi toimetas ta U15 tüdrukute koondisega EMil.

Foto: Maria Kilk
Kaspar Koort 19. juuli 2022 14:03

Eelmise aasta detsembri alguses lahvatas Eesti maadlusmaastikul suuremat sorti skandaal, mille tulemusel otsustas maadlusliit mitte pikendada lepingut toonase tüdrukute koondise peatreeneri Arvi Aavikuga, põhjendades seda sellega, et Aavik ei vasta noorsportlaste eeskujuna neile normidele, mida alaliit eeldab noortekoondise peatreenerilt. Ent hiljutisel Zagrebis toimunud U15 vanuseklassi EMil oli Aavik tüdrukute matše mati ääres ikkagi jälgimas ja neid juhendamas, olles koos Andrei Jevsejeviga üks kahest tütarlastega võistlustel kaasas käinud treenerist.

Meenutatavasti oli Aaviku käitumisega seotud kaks juhtumit, mida käsitleti põhjalikult meedias ning mis jõudsid ka Eesti antidopingu ja spordieetika sihtasutuse lauale. Neist esimese puhul pöördus ühe tema endise juhendatava vanem politsei poole, sest piirid treeneri ja sportlase vahel olevat treeningutel haihtunud väga häirival tasemel. Uurimine tulemust ei andnud, sest tõendeid polnud ja Aaviku selgitused usutavad. Teise juhtumi sisuks oli see, et mullu oktoobri lõpus jäi Aavik Viljandi uue maadluskeskuse avamisel kaamerate ette, käevangus üks oma U15 vanuseklassis võistlev hoolealune. Just see teine episood saigi määravaks, et alaliit Aavikuga lepingut ei pikendanud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon