Karmen Bruus ületas MMil kõrguse 1.96.

Foto: Gregory Bull/AP
Deivil Tserp 20. juuli 2022 05:09

Karmen Bruus jätkas Ameerika Ühendriikides Eugene'is kergejõustiku-MMil imelisi etteasteid: 17aastane sportlane kordas Eesti rekordit ja U18 maailma tippmarki 1.96, mis andis talle seitsmenda koha.

Kersti ja Mehis Viru õpilane alustas mõõduvõttu enesekindlalt ja ületas algkõrguse 1.84 esimesel katsel. 1.89 ja senise isikliku tippmargi 1.93 alistas Tabiverest pärit piiga teisel katsel.

Juba oli Bruus teinud suurepärase võistluse, kuid ta ületas teisel katsel ka kõrguse 1.96 ja kordas Anna Iljuštšenkole kuuluvat Eesti rekordit. Üsna lootustandev oli Eesti tõusva tähe esimene katse kõrgusel 1.98.

Medalilahing oli väga äge. Maailmameistriks krooniti austraallanna Eleanor Patterson, kes püstitas isikliku rekordi 2.02. Hõbemedali sai sama kõrguse ületanud ukrainlanna Jaroslava Mahutšihh ja pronksi itaallanna Elena Vallortigara kahe meetriga. Samuti kaks meetrit alistanud ukrainlanna Irina Geraštšenko pidi leppima neljanda kohaga.

Eestlastele oli teine oodatud finaal meeste 400 meetri tõkkejooks, kus osales ka Rasmus Mägi. Kahjuks polnud meie rekordimehel kõige parem päev ja ta ületas finišijoone ajaga 48,92, mis andis kaheksandana koha.

Kuldmedali noppis brasiillane Alison dos Santos MMi rekordi ja isikliku tippmargiga 46,29. Hõbeda ja pronksi napsasid ameeriklased Rai Benjamin ja Trevor Bassitt, kelle tulemus oli vastavalt 46,89 ja 47,39.

Mägi ütles ERRi otseülekandes, et teda kimbutas kerge trauma, mis ei lubanud võimetekohaselt pingutada. Olümpiavõitja ja maailmarekordi omanik, tänavu avavõistlusel jalga vigastanud norralane Karsten Warholm piirdus 48,42 ja seitsmenda kohaga.

Öeldakse, et üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Rasmus Mägi ilme pärast MMi finaali võtab toimunu üsna täpselt kokku.

Foto: Reuters

„Mul oli selline tunne, et üks jalg täie võimsusega ei funktsioneerinud, suru nii palju kui tahad,“ jutustas Eesti rekordi 47,82 omanik pärast finaali Õhtulehele. „Energiakadu oli suur, samas arvan, et midagi väga hullu siiski pole.“

Mägi ei armasta kurta, sestap ei rääkinud ta ka eeljooksu ja poolfinaali järel, et terviseprobleem teda juba kimbutab. „Pärast eeljooksu ja poolfinaali tekkis tuharasse mingi aisting, millest me päris jagu ei saanud,“ avaldas ta nüüd.

Finaali-eelsel soojendusel sai ta kõike normaalselt teha, kuid pärast starti andis vaevus uuesti tunda. „Finaal kindlasti mulle rahulolu ei pakkunud,“ lausus 30aastane sportlane.