Irina Embrich kaotas otsustavas matšis valitsevale Euroopa meistrile kahe torkega.

Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
Toimetas Mihkel Talivee 20. juuli 2022 14:57

Eesti epeenaiskond koosseisus Erika Kirpu, Nelli Differt, Irina Embrich ja Kristina Kuusk jäid Egiptuse pealinnas Kairos toimuval vehklemise MMil kaheksa parema seast välja. Kaheksandikfinaalis kaotati Ukrainale tulemusega 42 : 44. Lõpuks saadigi üheksas koht.

Eesti asus kaheksandikfinaali juhtima, kui Embrich alistas esimeses minimatšis 4 : 3 Jana Šemjakina. Seejärel oli juunis Antalyas Euroopa meistriks tulnud Vlada Harkova 7 : 3 üle Kirpust ning viis Ukraina 10 : 7 ette.

Kolmandas minimatšis võitis Differt 6 : 5 Julia Svõstilit ning Kirpu oli neljandas sama skooriga üle Šemjakinast. Embrich alistas seejärel Svõstili 5 : 2 ning viis ühtlasi Eesti 24 : 22 juhtima. Differt jäi aga Harkovale alla 1 : 6 ning meie epeenaiskond leidis end taas kaotusseisust.

Kirpu suutis seitsmendas minimatšis alistada Svõstili 4 : 1, misjärel ilutses tablool 29 : 29 viigiseis. Differt ja Šemjakina tegid 4 : 4 viigi, mis tähendas, et otsustavale matšile läksid Embrich ja Harkova vastu seisul 33 : 33.

Seal suutis ukrainlanna kiirelt kahe torkega ette pääseda, kuid 48 sekundit enne lõppu tegi Embrich seisuks 38 : 38. Kui vehelda jäi veel 28 sekundit, läks ukrainlanna taas juhtima ning kuigi Eesti ankrunaine vähendas kaheksa sekundit enne lõppu kaotusseisu 41 : 42-le, siis viigini enam jõuda ei õnnestunud.

Avaringis oli Eesti alistanud kindlalt tulemusega 45 : 29 Türgi.

Mullu Tokyos olümpiakullad võitnud Eesti naiskond piirdus tänavu ka EMil kaheksandikfinaaliga. Seal kaotati Rootsile tulemusega 37 : 45.

Esmaspäeval toimus naiste epee individuaalturniir. Seal oli eestlannadest parim Nelli Differt, kes jõudis veerandfinaali.