SIIRAS RÕÕM: Tatjana Pinto (vasakult), Alexandra Burghardt, Gina Luckenkemper ja Rebekka Haase võitsid Saksamaale Oregonis esimese medali.

Kergejõustik
24. juuli 2022, 09:15

KERGEJÕUSTIKU MM | Saksamaa pääses viimaks häbiväärsest barankast

Oregoni kergejõustiku-MMi eelviimasel võistluspäeval jagati välja kuus medalikomplekti. Viimaks pääses piinlikust barankast suur kergejõustikuriik Saksamaa, kes võitis naiste 4x100 meetri teatejooksus võistluste esimese medali.

Esimesena said läinud ööl medalivõitjad selgeks meeste 800 m jooksus ning oma auhinnakappi sai kirkaima täienduse Tokyo olümpiavõitja keenlane Emmanuel Kipkurui Korir, kelle võiduajaks tuli 1.43,71. Hõbemedal alžeerlasele Djamel Sedjatile (1.44,14) ja pronks Kanada jooksjale Marco Aropile (1.44,28).

Naiste 5000 meetri jooksus läks kuld- ja pronksmedal Etioopiasse, hõbe Keeniasse. Võitis Gudaf Tsegay (14.46,29), kellele järgnesid Beatrice Chebet (1.46,75) ja Dawit Seyaum (14.47,36). Hollandi staarjooksja Sifan Hassan jäi aga sarnaselt 10 000 m jooksuga medalita, kui lõpetas kuuendana.

Meeste kolmikhüppes põrutas Tokyo olümpiavõitja Pedro Pichardo kohe avavoorus 17.95 ning see tulemus tagas Portugali mehele ka kulla. Järgnesid Burkina Faso kolmkhüppaja Hugues Fabrice Zango (17.55) ja hiinlane Zhu Yaming (17.31).

Meeste odaviskes kaitses kolm aasat tagasi Dohas võidetud tiitlit Grenada spordi suurim nimi Anderson Peters, kes ületas koguni kolmel korral 90 meetri joone. Parimaks jäi viimase vooru 90.54, kuid kulla taganuks juba ka avavooru 90.21.

Hõbedane medal kuulub India odaviskajale Neeraj Choprale (88.13), kes edestas napilt Tšehhi sportlast Jakub Vadlejchit (88.09).

Naiste 4x100 m teatejooksus läks suurfavoriidina rajale Jamaika, kelle sprinterid olid 100 m jooksus võtnud kolmikvõidu. Kuid esimese kolme vahetusega suutsid USA naised jamaikalannadega nii suure vahe sisse teha, et kuigi Shericka Jackson lippas viimases vahetuses elu eest, ei suutnud ta Twanisha Terryt kinni püüda. Ameeriklannade võiduajaks tuli 41,14, Jamaika kaotas neile lõpuks nelja sajandikuga.

Pronksmedali võitis Saksamaa kvartett ajaga 42,03 ja see tähistas ühtlasi ka sakslaste esimest medalit Oregoni MMilt. Suurte traditsioonidega kergejõustikuriigi taoline hädine MM on olnud muidugi piinlik kõigile asjaosalistele, sest MMide medalite koondtabelis ollakse 38 kulla, 36 hõbeda ja 48 pronksiga neljandal kohal. Eelmisel MMil Dohas võideti kaks kulda ja neli pronksi, millega oldi medalitabelis seitsmes.

Meeste 4x100 m teatejooksus napsas USA eest kulla endale Kanada, ajad vastavalt 37,48 ja 37,55. Pronksmedal Suurbritanniale (37,83) ja sootuks medalita jäi Jamaika, kes pidi leppima neljanda kohaga (38,06).

Enne viimast võistluspäeva troonib Oregoni MMi medalitabelit USA 10 kulla, 8 hõbeda ja 10 pronksiga. Etioopial on 4 kulda, 4 hõbedat ja 2 pronksi ning Keenial 2 kulda, 4 hõbedat ja 2 pronksi.