TERE TULEMAST! Sellise kollaažiga tervitas BC Kalev/Cramo oma kodulehel meeskonna värskeimat täiendust.

Foto: bckalev.ee
Toimetas Kaspar Koort 24. juuli 2022 15:09

BC Kalev/Cramo andis oma kodulehel teada, et on sõlminud aastase lepingu ameeriklasest tagamängija Wes Van Beckiga. 

26aastane ja 192 cm pikkune Van Beck alustas oma korvpalluriteekonda Westside High Schoolis, kus aitas meeskonnal hooajal 2013–14 tulla oma piirkonna meistriks, osaledes samaaegselt ka AAU liiga mängudes endise NBA tagamängija TJ Fordi juhendatavas TJ Ford Elite meeskonnas. Edasi liikus noormängija NCAA I divisjoni Houstoni ülikooli, kus mängis neli aastat ning andis end seejärel üles 2018. aasta NBA draft'is. 

Kuigi Van Beck jäi draft'is valimata, sai ta järgneval kahel hooajal võimaluse töötada Los Angeles Lakersi farmklubiga South Bay Lakers G-liigas, kuni 2020 jaanuaris liitus ta Kolumbia meistriliigas mängiva Tigrillos de Antioquia meeskonnaga. 18 mänguga tõi ta seal keskmiselt 16,7 punkti, 6,6 lauapalli ja 2,7 resultatiivset söötu. 

2021–22 hooaja veetis Van Beck Hispaania esiliigas Palmer Alma Mediterránea Palma ridades, kus hooaja lõpuks oli ta liiga suurim korvikütt 19,5 punktiga, tabades kolmeseid 42protsendiliselt, lisaks võttis ta 28 mängus keskmiselt 4,6 lauapalli ning jagas 2 resultatiivset söötu.

Kalev/Cramo peatreeneri Heiko Rannula sõnul otsiti meeskonda n-ö combo-guard'i kes oleks ohtlik nii palliga kui pallita mängus. „Wes peaks olema üks meie rünnaku liidritest ja mängija, kes mängu olulisematel hetkedel visked enda peale võtab,” lisas Rannula.

BC Kalev/Cramo on praeguse seisuga sõlminud lepingu üheksa mängijaga, kelle hulka kuuluvad lisaks Van Beckile tagamängijad Alterique Gilbert, Martin Dorbek, Oleksandr Kovliar ning ääremängijad Kristjan Kitsing, Taavi Jurkatamm, Artur Konontšuk, Hugo Toom ja Tanel Kurbas.