Sydney McLaughlinil on uue hooaja eel mõtteainet küllaga.

Kergejõustik
24. juuli 2022, 17:30

Kas tõkkejooksus absoluutselt kõik saavutanud USA supertalent vahetab ala?

Enne 2019. aastat oli naiste 400 m tõkkejooksu maailmarekord veel 52,34. Siis ületas selle Dalilah Muhammad, kes võitis esmalt USA meistrivõistlused 52,20ga ning kärpis seejärel Doha MMil sellest veel neli sajandikku. Mullu sai Sydney McLaughlinist esimene sportlane, kes läbinud tõketega staadioniringi kiiremini 52 sekundist, ent Oregoni MMil viis ta rekordi täiesti uuele tasemele – ta tuli maailmameistriks 50,68ga. Tegu on niivõrd müstilise tulemusega, et sellega saanuks sileda 400 m jooksu finaalis seitsmenda koha. Mis ootab kõigest 22aastast ameeriklannat ees järgmisena? Kas 50 sekundi piiri alistamine oleks reaalne? Või tuleks sihtida maailmarekordeid mõne(de)l teis(t)el ala(del)?

McLaughlin on 400 m tõkkejooksus saavutanud sõna otseses mõttes kõik, mis võimalik. Ta on maailmameister, olümpiavõitja, maailmarekordiomanik. Tegelikult kuuluvad sportlasele kõik maailma tipptulemused alates 14. eluaastast – kergejõustikutäht läbis juba siis tõketega 400 meetrit 55,63ga. Oma olümpiadebüüdi tegi ta 17aastasena Rios, kus jõudis poolfinaali.