Triatleedid rassisid Harku järves ja selle ümbruses.

Toimetas Kaspar Koort 25. juuli 2022 09:38

Pühapäeval toimus Tallinnas ja Harku järve ümbruses Tallinn Open triatlon, mille raames leidis aset ka Eesti triatloni karikavõistluste seitsmes etapp ja Eesti meistrivõistlused kõikidele osalejatele.

Sprindidistantsi võitis lätlane Artūrs Liepa ajaga 28.15 ja naistest Kaidi Kivioja ajaga 31.19.

Meeste olümpiadistantsil võitis Eesti meistritiitli Johannes Sikk ajaga 01:50.58 ja naiste arvestuses Kaidi Kivioja tulemusega 02:02.41. Kõigi kolme distantsi peale kokku lõpetas ligi 600 sportlast.

„See oli minu esmakordne kogemus päevas kaks starti teha. Sprindidistants läks väga hästi, tulin esimesena veest välja ja suutsin kogu ülejäänud võistluse vältel oma liidrikohta hoida. Olümpiadistantsil oli plaan natuke kergemalt võtta, et teha see kindla peale ära ja oma tiitlit kaitsta. Rattarajal kaotasin oma geelid ära, aga polnud hullu ja jõudsin ikka kenasti lõpuni,“ võttis Kaidi Kivioja lühidalt oma võistluspäeva kokku. Järgmisena saab teda võistlema näha 12. augustil Münchenis Euroopa meistrivõistlustel.

Tallinn Openil sai rassimas näha ka mitmeid avaliku elu tegelasi nagu Kertu Jukkum, Kalev Kruus, Raivo E. Tamm ja Robert Kitt.