Kui Maicel Uibo läheks augustis EMile, oleks tal hea šanss medali peale võistelda, usub olümpiavõitja Erki Nool.

Foto: Reuters/Scanpix
Kaspar Koort 25. juuli 2022 13:57

Oregonis lõppenud kergejõustiku-MMil näitas Eesti delegatsioon sisu: viiest osalenud sportlasest sai tulemuse kirja neli ning kõik nad lõpetasid ka esikümnes. „Oli ülipositiivseid üllatusi ja oli häid üllatusi,“ võttis MMi kokku kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Nool.

Kui MMi eel nähti senise hooaja põhjal parimaid võimalusi 400 meetri tõkkejooksjal Rasmus Mägil, siis Oregonis hoolitsesid meie sportlaste parimate kohtade eest hoopis kümnevõistleja Maicel Uibo ja 17aastane kõrgushüppaja Karmen Bruus, kes mõlemad lõpetasid oma võistluse seitsmendana. Mägi jõudis 400 m tõkkejooksus küll finaali, aga jäi seal kaheksandaks. Johannes Erm sai kümnevõistuses üheksanda koha, tema ametivend Janek Õiglane pidi kettaheite järel paraku katkestama.

„Ma arvan, et kui oleks saanud niimoodi, et Erm oleks kaheksas olnud ja Uibo oleks lõpetanud kuuendana, siis oleks täitsa perfektne olnud – neli lõpetajat kaheksa hulgas. Nii et väike täpp I-le jäi panemata,“ vaagis Sydney olümpiavõitja Nool eestlaste esitusi. „Enne võistlust ennustasin, et Mägil on elu šanss medalit saada, aga teised olid seekord natuke tugevamad. Või kiiremad, ütleme nii.“

Nool nentis, et eestlaste esinemise võib ikkagi kokku võtta nii, et tehti hea MM:

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad