Sprinter Karl Erik Nazarov saab EMil joosta, aga mitte teatevõistlusel.

Kergejõustik
26. juuli 2022, 20:32

Teatemeeskond luhtas viimase võimaluse EMile sprintida

Eesti meeste 4x100 meetri teatenelik (Lukas Lessel, Karl Erik Nazarov, Ken-Mark Minkovski, Reimo Sepp) on pool suve jahtinud rahvusrekordit 39,52 ja pääsu Münchenis toimuvale EMile, kuid edutult.

Täna on viimane päev EMile kvalifitseerumiseks ning mitmed eestlased kasutavad Jyväskyläs toimuvat võistlust hea tulemuse püüdmiseks. Eesti teatemeeskond läbis staadioniringi ajaga 39,81, mis ei aita neid EMile.

Starti pääsevad kahe jooksu koondtulemuste alusel 16 paremat riiki. Eestil lähevad arvesse 30. juunil Stockholmi teemantliiga etapil joostud 39,57 ning möödunud aasta juunis Clujis sprinditud 39,72. See annab neile uudise avaldamise hetkel edetabelis 19. koha.

Jyväskyläs oli teatejooksu stardis kolm meeskonda, kuid Soome koondis ega kohaliku klubi U19 nelik ei jõudnud finišisse.

Ümmarguselt poolteist tundi hiljem toimunud individuaalvõistlusel püstitas Reimo Sepp isikliku rekordi 10,68 ja võitis B-jooksu. A-jooksus osalenud esisprinter Karl Erik Nazarov sai disklahvi, Henri Sai lidus staadionisirge 10,76ga, mis andis tugevaimas seltskonnas kuuenda ehk viimase koha.

Naiste 100 meetri tugevaimas jooksus tuli Õilme Võro 11,91ga viiendaks.

Naiste 100 meetri tõkkejooksus pääses kahest eestlannast finaali Diana Suumann, kes sprintis tõketega staadionisirge ajaga 13,81 ja sai esimeses eeljooksus ungarlanna Greta Kerekesi järel teise koha. Kreete Verlin jäi oma jooksus 14,27ga kolmandaks ega pääsenud edasi.

Kaks tundi hiljem toimunud finaalis piirdus Suumann ajaga 14,03, mis andis kuuenda koha. Võitis ungarlanna Luca Kozak ajaga 13,07. Valitseva Eesti meistri hooaja tippmark on 13,42.

Meeste 110 meetri tõkkejooksu finaalis esindab Eestit Keiso Pedriks, kes sai oma eeljooksus 13,93ga neljanda koha, aga pääses ajaga seitsmendana finaali. Seal läbis Pedriks distantsi ajaga 13,95 ja sai viienda koha. Võitis Itaalia tõkkesprinter Hassane Fofana 13,61ga. Praeguse seisuga EMile kvalifitseeruva Pedriksi hooaja mark on 13,91.