Veel enne olümpiafestivali oli Andreas Kase (sinises) isiklik rekord 10,95.

Foto: Anna-Liisa Kärson / EOK
Toimetas Mihkel Talivee 27. juuli 2022 08:40

Slovakkias Banska Bystricas toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil näitasid taas väga häid tulemusi Eesti sprinterid. Andreas Kase sai teisipäeval 100 meetri finaalis neljanda koha, täna võtab finaalis koha sisse ka naissprinter Miia Ott.

16aastane Kase parandas finaalis isiklikku rekordit võrreldes eeljooksuga veelgi, joostes 100 meetrit ajaga 10,80. Medalist jäi puudu kolm sajandikku. „Start oli hea, lõpus tõmbasin õla täiega ette, et saaks parema koha. Kolmas koht pole praeguse taseme suhtes väga ebarealistlik, aga olen selle tulemuse üle rõõmus. Oli väga tore võistelda Euroopa tippudega,“ ütles eestlane EOK pressiteate vahendusel. Eeljooksus oli Kase saanud kirja 10,86, enne olümpiafestivali oli tema isiklik tippmark veel 10,95.

15-aastane Miia Ott pääses teisipäeval naiste sprindis kolmanda ajaga finaali, joostes hooaja parima tulemuse 12,11. „Olen enda tulemusega väga rahul ning kindlasti on kodused ka minu üle väga õnnelikud. Finaaliks kõrgeid lootusi ei pane, tahaks joosta aja alla 12,20,“ ütles Urmas Põldre õpilane. Finaal peetakse täna Eesti aja järgi kell 20, otseülekannet saab vaadata võistluste kodulehekülje vahendusel.

Kergejõustiklastest oli teisipäeval veel võistlustules Kristjan Erik Kalling, kes ei saanud kuulitõuke finaalvõistlusel kolme katsega tulemust kirja.

Sulgpallis pääses alagrupist edasi Emilia Šapovalova, kes sai ühe võidu ja ühe kaotuse kõrval teise võidu. Šapovalova alistas grusiini Elisabed Zumbulidze 21:18, 22:20. Noormeeste seas andis Andrei Schmidt haigestumise tõttu loobumisvõidu ning tema individuaalturniir on läbi.

Olümpiafestivali avastardi tegid jalgratturid, keda temposõidus segas vahelduvalt pidev vihmasadu. Meeste temposõidus sai Eesti parimana Henri Arjus 16. koha, Ron Rooni oli 26. ja Richard Ründva 53. Naiste temposõidus sai Zlata Broniševskaja 28. koha, Maria Treier oli 33. ja Natali Nora Nigul 53.

„Olümpiafestival on selles mõttes tänuväärne üritus, et meil puudub võrdlusmoment Euroopa sportlastega ning nüüd saime teada, kus me võrreldes nendega oleme. Neljapäeval toimuvas grupisõidus võib kõike juhtuda,“ rääkis ratturite treener Andre Aduson.

Ujujatest pääses 200 meetri rinnuliujumises poolfinaali Mirtel Merimaa, kes sai ajaga 2.40,53 14. koha. Egle Salu sai eelujumises 24. koha. 4x100 meetri vabaltujumise segateates püstitasid Kennert Jõgis, Ilja Alimov, Miriam Jürisoo ja Kirke Madar uue Eesti noorte rekordi ajaga 3.46,53. Artjom Alteberg lõpetas 200 m kompleksujumises 30. kohal. 100 m vabaltujumises sai Kennert Jõgis 35. koha, Ilja Alimov oli 40.

Täna alustavad olümpiafestivali judokad, lisaks on võistlustules kergejõustiklased, ujujad, sulgpallur Emilia Šapovalova ja tennisist Samuel Mandelkorn.

25.-30. juulini toimuval suvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil osaleb 40 Eesti sportlast vanuses 14-18 aastat kuuel alal: kergejõustik, jalgrattasõit, judo, sulgpall, tennis ja ujumine. Sportlasi saadab 20liikmeline taustajõudude tiim.