Thierry Neuville usub, et on Soomes konkurentsivõimelisem.

Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH
Mihkel Talivee 27. juuli 2022 13:02

Rally Estonial neljanda koha saanud, ent poodiumist kaugele jäänud Thierry Neuville usub, et nii tal kui ka Hyundai meeskonnal õnnestub teha järgmisel nädalavahetusel Soomes tugevam esitus.

Tõele au andes pole belglasel tükk aega Soome rallil kuigi hästi läinud. Mullu pidi ta katkestama, ainus poodiumikoht pärineb üheksa aasta tagusest ajast, mil õnnestus ralliässal tulla teisele kohale. Sellegipoolest meeldib talle meie põhjanaabrite juures kihutada.

„Soome ralli on [võrreldes Rally Estoniaga] teistsugune, kuid olen sel etapil sõitmist nautinud ning usun, et olen seal ka parem. Meil on olnud võimalus testida ning tegeleda auto kallal ja oleme sellest enesekindlust ammutanud. Usun, et meil läheb seal hästi,“ lausus Neuville WRC kodulehe vahendusel.

Ta selgitas, et kuigi Rally Estonia ei õnnestunud Hyundai jaoks kõige paremini, saadi sealt masina kohta vajalikku informatsiooni. „Töötasime Eestis auto kallal kõvasti. Proovisime erinevaid asju, vahetasime vedrustust, muutsime selle esmalt pehmemaks, seejärel jäigemaks, et huvitavat teavet saada.“

Hyundai jaoks on terve hooaeg kulgenud keeruliselt. Neuville'i sõnul tulnuks keskenduda auto puhul esmalt töökindlusele. „Kui meil on kiire auto, siis suudame saavutada häid tulemusi. Kui auto pole piisavalt töökindel, siis on keerulisem. Eestis oli meil masin 100% töökindel ning kõik kolm autot jõudsid suuremate probleemideta finišisse, kuid võimsust lihtsalt polnud,“ selgitas Neuville.

Ta jätkas: „Töökindlus pidanuks olema hooaja alguses prioriteet. Kahjuks polnud see nii. Rally Estonia oli esimene etapp, kus meil polnud sellega muresid, aga paraku oli see ka esimene etapp, kus ma ei võidelnud poodiumi või võidu nimel.

Hyundai eest kihutavad Soomes lisaks Neuville'ile ka Ott Tänak ning Oliver Solberg ehk koosseis on sama, mis Rally Estonial. Ralli toimub 4.-7. augustini.

MM-sarja juhib ülekaalukalt Toyota piloot Kalle Rovanperä, kel on koos 175 punkti. Järgnevad Neuville (92), Elfyn Evans (Toyota; 79) ning Tänak (77).