Darwin Nunez (keskel) tegi oma debüütmängus skoori.

30. juuli 2022, 22:15

VIDEO | Liverpool lõi mängu lõpus kaks väravat ning võitis hooaja esimese karika, Haalandi debüüt ebaõnnestus

Liverpool alistas hooaja esimeses matšina kavas olnud Inglise superkarikafinaalis Manchester City tulemusega 3 : 1.

Mänguskoori avas esimese poolaja keskel Trent Alexander-Arnold, kelle karistusala joonelt teele saadetud löök lendas rikošetist ristnurka.

City viigistas mänguseisu 70. minutil, täpne oli Julian Alvarez. River Platest soetatud 22aastane Argentina ründaja saatis palli varbaga mõnelt meetrilt puuriluku ning väljakumängijate vahelt väravasse.

Liverpool läks kohtumist uuesti juhtima 83. minutil, kui Mohamed Salah realiseeris penalti, virutades palli kindlalt alla nurka. 11 meetri karistuslöök määrati seejuures käega mängu eest: pingilt sekkunud Darwin Nuneze peaga sooritatud löök oleks küll läinud väravast mööda, ent tabas City keskkaitsja Ruben Diase kätt.

Lõppseisuks vormistas 3 : 1 Nunez, kes saatis palli umbes viielt meetrilt peaga väravavahi seljataha. Seega sai 23aastane uruguailane, kelle eest maksis Liverpool juunis Lissaboni Benficale 75 miljonit eurot, oma debüütmatšis neljandal üleminutil tabamuse kirja.

Veel mõned hetked enne lõpuvilet tabas Erling Haaland mõnelt meetrilt latti. Norra ründaja oli oma debüüdil küll City eest ohtlik, ent ei suutnud mängus häid võimalusi ära kasutada.

City kaotas superkarikafinaalis teist aastat järjest, mullu jäädi tulemusega 0 : 1 alla Leicester Cityle. Liverpool võitis selle tiitli aga esmakordselt pärast 2006. aastat.