Jakob Ingebrigtsen pidi MMil leppima 1500 m distantsil hõbedaga, kuid võitis 5000 m jooksus kulla. EMil läheb ta samuti starti mõlemal alal.

Kergejõustik
2. august 2022, 11:35

Norra imemees läheb EMile taas kuldset duublit üritama

Oregoni MMil 1500 m jooksus hõbemedali ja 5000 m distantsil kulla võitnud Jakob Ingebrigtsen osaleb samadel aladel ka augusti keskel toimuval Müncheni EMil. 21aastane norralane on mõlemal distantsil ka tiitlikaitsja: 2018. aastal tuli ta Berliinis 1500 meetris Euroopa meistriks 3.38,10ga ning võitis 5000 m jooksu 13.17,06ga.

MMil üllatuslikult 1500 m distantsil Ingebrigtseni ees kuldmedali napsanud Jake Wightman paneb end Münchenis proovile hoopis 800 m jooksus, kus tema isiklik rekord on 1.44,18.

Ingebrigtseni nimel on Euroopa rekord nii 1500 (3.28,32) kui ka 5000 m distantsil (12.48,45). EMil on graafik tihe: 15. augustil toimuvad 1500 m eeljooksud, järgmisel päeval 5000 m distantsi finaal ning 18. augustil 1500 m jooksu finaal.

Norra läheb EMile 46 sportlasega. 400 m tõkkejooksus tuleb starti Karsten Warholm, kes oli hooaja esimeses pooles hädas reie tagumise rühma lihase vigastusega ning pidi seetõttu leppima MMil seitsmenda kohaga. Mullu Tokyos olümpiafinaalis maailmarekordi 45,94ni viinud norralane loobus sel laupäeval toimuvast Silesia teemantliiga etapist.