Kriisa peab Eesti koondise treeningutega veel natuke harjuma, sest USAs polnud võimalik halbu viskeid võtta ja nii oli tal luba igalt poolt peale tulistada.

Foto: Robin Roots
Hindrek Pärg, Rasmus Voolaid 2. august 2022 14:59

Eesti koondis on nädalapäevad Kalevi spordihallis trenni teinud ja fookus on seatud augusti lõpule ning septembri algusele, kui ootavad järjest ees olulised MM-valikmängud ja kauaoodatud EM-finaalturniir. Võrreldes juunikuuga on koondis suuresti sama, aga juures üks väga oluline mees - Arizona ülikooli tagamängija Kerr Kriisa. „Oleme täpselt seal, kus peamegi olema. Seda ka isiklikus plaanis,“ kinnitas Kriisa enesekindlalt.

Kriisa ei teinud saladust sellest, et kibeles USAst koju. „Sai ikka päris pikalt eemal oldud. Olen küll terve suve trenni teinud, aga viis viie vastu on natuke teine asi. Tore, et saab jälle kossu teha. Kui meil oli USAs 20 sekundit kellal, siis hakkasime juba kaitsesse jooksma. Siin peab viskevalikuid rohkem vaatama. Jukka tahab küll sarnast stiili mängida, aga tuleb rohkem vaadata, et paremaid viskeid saada. Kokkuvõttes on mäng üsna sarnane.“

Kriisa hooaeg Arizonas oli pigem edukas - hooaja alguses oleks ta hindeks pannud lausa A+, aga hooaja lõpp vajus natuke ära. „Mida hooaeg edasi läks, seda rohkem panime ise endale pingeid peale ja tekkis võidukohustus. Uus treener, uus stiil - varasemast staffist jäi alles vaid üks treener. Kui kõik asjad kokku panna, siis oli see pigem edukas aasta,“ teatas 16 parima kooli sekka jõudnud Arizona mängujuht.

Peale hooaega jäi Kriisa Ameerikasse, kus lõhkus trenni teha.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad