KÕIGI AEGADE PARIM TIIM! Michael Jordanil on autasustamistseremoonial võidu tähistamiseks näpud püsti, tema kõrval on (vasakult) Larry Bird, Scottie Pippen ja Clyde Drexler.

Foto: Reuters/Scanpix
Kaspar Koort 4. august 2022 13:12

Kui eestlaste jaoks on 30 aasta tagused Barcelona suveolümpiamängud märgilised ennekõike seetõttu, et esimest korda pärast okupatsiooniaega olime maailma suurimal suvisel spordipeol väljas oma lipu ja koondisega, siis muu maailma jaoks olid need ennekõike Dream Teami mängud. „Sellise USA korvpallikoondise kohalolu oli Barcelona olümpia tähetund,“ lausub veendunult Eesti spordi- ja raadioajakirjanduse suurkuju Tiit Karuks.

Tõepoolest. Kui USA üliõpilaskorvpalluritest koosnenud meeskond oli kaotanud 1988. aasta Souli mängude poolfinaalis Nõukogude liidule (kus mängujuhina säras meenutatavasti Tiit Sokk) ja pidanud leppima lõpuks kõigest pronksmedaliga, otsustas USA korvpalli superliiga NBA juhtkond, et aeg on küps selleks, et olümpiale saadetakse ikkagi oma parimad pojad. Õigemini saadi see otsus teha pärast seda, kui rahvusvaheline korvpalliliit FIBA oli 1989. aastal andnud hääletuse tulemusel NBA mängijate olümpiaturniiril osalemisele rohelise tule.

Ning see USA sats sai tõesti vägev.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad