Karmen Bruusil polnud kvalifikatsioonis probleeme.

Rasmus Voolaid 5. august 2022 11:38

Kolumbias Calis toimuvatel U20 maailmameistrivõistlustel avapäeva järel seitsmevõistluses medalimängus olnud Liisa-Maria Lusti pidi lõpuks leppima 5731 punktiga neljandal kohal.

17aastane Lusti jooksis esimesel päeval 100 m tõkkeid ajaga 13,95, hüppas kõrgust 1.78, kuulitõukes sai kirja isikliku rekordi 11.08 ning jooksis 200 m 24,24ga. Teise päeva eel oli Lusti medalimängus, aga see eeldas kas teiste väikest ebaõnnestumist või enda poolt väga korralikku esitust. Paraku läks medal ära kuuenda ala ehk odaviskega.

Kaugushüppes on Lusti rekord 6.33 ning ta sai kirja igati soliidse 6.24. Odaviskes läks aga kaduma viis meetrit ning eestlanna piirdus vaid 35.35ga. Kuna konkurendid seal näppu ei lõiganud, siis oli medal sisuliselt kadunud. 800 m jooksus sai Lusti kirja aja 2.26,82 ning vormistas lõpptulemuse 5731. Isiklikust rekordist jäi teda lahutama 105 punkti.

Lusti suutis küll kümne punktiga seljatada Läti esindaja Gerda Kerija Dreimane, aga esikolmik jäi kaugele. Oma teise U20 MMi kulla võitis soomlanna Saga Vanninen (6084), ülejäänud medalid läksid Saksamaale – teiseks tuli Serina Riedel (5874) ja kolmandaks Sandrina Sprengel (5845).

Oleks Lusti teinud odaviskes oma ära ehk visanud viis meetrit rohkem, siis oleks ta saanud juurde praktiliselt sada punkti. Medalitele see teda veel toonud poleks, aga oleks ladunud lõpujooksule oluliselt soodsama pinnase.

Teiste eestlaste päev MMil oli vägagi edukas, sest eelvõistlustelt õnnestus kõigil edasi pääseda. Esimesena käis rajal 100 m tõkkejooksja Anna Maria Millend, kes mullu samal distantsil Keenias Nairobis hõbeda võitis. Aja poolest ei olnud tema eeljooks liiga edukas – 13.80 jäi mitme kümnendiku kaugele nii tema isiklikust rekordist kui hooaja tippmargist –, aga aitas ta ajaga siiski poolfinaali, mis joostakse juba reedel.

Võistlustulle astus endale täiskasvanute MMil kõvasti nime teinud Karmen Bruus, kes seal Eesti ületas 1.96 ja kordas nii rahvusrekordit kui omaealiste maailma tippmarki. U20 MMil piisas finaali pääsemiseks kahest hüppest: esimesel katsel sai ta üle nii 1.76 kui 1.80. Täpselt sama tegi ka Elisabeth Pihela, kes pääses samuti kindlalt lõppvõistlusele. Finaal peetakse laupäeval.

Meeste kolmikhüppe kvalifikatsioonis sai Viktor Morozov juba avavoorus kirja 15.98 ehk hüppas üle nii isiklikust rekordist kui ka kvalifikatsiooninormi tähistanud 15.80st. Temast kaugemale lendas eelvõistlusel vaid kolm meest. Kolmikhüppe finaal on kavas juba täna.

Meeste 800 m distantsil jäi Uku Renek Kronbergs oma jooksus 1.52,44 kuuendaks ega pääsenud edasi. Kokkuvõttes tähendas see 53 jooksja konkurentsis 36. kohta.