Kaia Kanepi

5. august 2022, 21:58

VÕIMAS! Kanepi tuli välja lootusetuna tundunud seisust ning alistas Vene tennisisti (1)

Eesti teine tennisereket Kaia Kanepi (WTA 37.) alistas Washingtonis toimuva WTA 250 kategooria turniiri veerandfinaalis Anna Kalinskaja (WTA 71.) tulemusega 6 : 7 (4), 6 : 4, 6 : 3.

Eestlanna alustas 32kraadises palavuses kulgenud matši suurepäraselt, minnes avasetti 4 : 1 juhtima. Eriti muljet avaldav oli tema servimine – viienda geimi lõpuks oli tal kirjas juba seitse ässa. Venelannal õnnestus suuresti tänu Eesti tennisisti eksimustele aga peagi viigiseisuni jõuda. Kanepi pääses seejärel 5 : 4 ette, kuid kuna mõlemad olid oma pallingul üsnagi kindlad, siis läks sett kiiresse lõppmängu. Seal juhtis Kanepi 4 : 3, kuid lasi pärast seda vastasel kaks korda järjest oma serv murda ning ka järgmised kaks punkti kuulusid Kalinskajale.

Teises setis jäi Kanepi 0 : 3 kaotusseisu ning vähemalt esmapilgul tundus, et kuumus sai temast võitu. Ent siis võitis eestlanna kolm geimi järjest ning saavutas sellega viigiseisu. Kalinskajal õnnestus seejärel oma servi hoida, minnes 4 : 3 juhtima, kuid järgmised kolm geimi kuulusid taas küllaltki kindlalt Kanepile.

Viimases setis suutis Vene tennisist avageimis oma pallingut hoida, kuid leidis end peagi 1 : 3 kaotusseisust. Seitsmendas, pikalt väldanud geimis teenis Kanepi kolm murdepalli, millest realiseeris viimase, minnes 5 : 2 ette. Kalinskaja ei andnud siiski veel alla ning vastas järgmises geimis samuti servimurdega – 3 : 5 tema poolt vaadatuna. Viimaseks jäänud seti üheksandas geimis loovutas Kanepi vastasele vaid ühe punkti, murdes taas tema servi.

Matš kestis kokku kaks tundi ja 37 minutit. Kanepi lõi 12 serviässa vastase kolme vastu ning tegi lõpuks ka kaks korda vähem topeltvigu (5 vs 10).

Turniiril kuuendat asetust omav Kanepi läheb poolfinaalis vastamisi Daria Saville'i (WTA 88.) ja Rebecca Marino (WTA 111.) vahelise matši võitjaga. Kanadalannaga ta varem kohtunud pole, Saville'i alistas 2011. aastal Helsingi turniiril tulemusega 6 : 0, 7 : 6 (2).