Eesti paarisaerulises neljapaadis sõuavad sel hooajal (pildil vasakult alates) Mikhail Kushteyn, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Johann Poolak.

Foto: Robert Väli / Eesti sõudeliit
Mart Treial 11. august 2022 19:32

Eesti paarisaeruline neljapaat (Johann Poolak, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Mikhail Kushteyn) alustas Münchenis toimuvat EMi ehmatavalt kahvatu eelsõiduga, ent pääses vahesõidu kaudu siiski poolfinaali.

Et pääseda otse 12 parema sekka, pidanuks neljapaat jätma pärastlõunal toimunud eelsõidus selja taha vähemalt kaks konkurenti seltskonnast Poola, Šveits, Leedu ja Norra.

Paraku sai üsna ruttu selgeks, et jõukohane vastane on vaid Norra, keda edestati lõpuks ümmarguselt 4,5 sekundiga. Ülejäänud trio liugles vaikselt, aga kindlalt eest. Ajaga 6.22,99 sõidu võitnud Poola jõudis finišisse 18,65 sekundit varem, kolmandana poolfinaali pääsenud Leedu oli 11,69 sekundit nobedam.

„Põhimõtteliselt sõitsid hommikul ära ja laiutasid käsi: „Mis see nüüd siis oli?“ Lihtsalt ei jõudnud kiiremini, teised paadid sõitsid eest ära,“ ütles Allar Raja telefonitsi Õhtulehele.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99