Maria Romanjuk

Ujumine
12. august 2022, 19:57

Esimene Eesti ujujana EMil poolfinaali pääsenud Romanjuk sai 16. koha

Esimese Eesti ujujana jõudis Roomas toimuval EMil poolfinaali Maria Romanjuk, kes sai 16. koha 100 meetri rinnuliujumises ajaga 1.08,67.

Parima ajaga pääses finaali itaallanna Benedetta Pilato, kes sai kirja 1.06,16.

Hommikuses eelujumises oli Romanjuk ajaks 1.08,74, mis oli paremuselt 15. aeg. Tegelikult viis poolfinaali 16 parema sekka veel ka 1.09,18, mille said kirja 17. ja 18. kohta jaganud taanlanna Thea Blomsterberg ja sakslanna Bente Fischer. Põhjuseks tõik, et kõik neli esimest aega kuulusid Itaalia ujujatele, aga poolfinaali lubatakse ühest riigist maksimaalselt kaks sportlast.

Nii läks parima ajaga edasi Pilato, kes sai kirja 1.05,77. Võrdluseks: Eneli Jefimova nimel olev Eesti rekord 1.06,47, kuid tema sel EMil kaasa ei löö.

Eestlased käisid vees ka meeste 100 m vabaltujumise distantsil. Daniel Zaitsev sai ajaga 49,73 30. koha, poolfinaali oleks viinud aeg 49,22. Alex Ahtiainen näitas samal distantsil aega 50,62 ja lõpetas 54. kohal. Eelujumiste parimat aega (47,20) näitas Rumeenia sportlane, kahekordne maailmameister David Popovici. Ühtlasi on see aeg ka võistluste rekord.

Eesti koondis osales ka 4 x 100 m kombineeritud segateatevõistluses koosseisus Armin Evert Lelle, Romanjuk, Zaitsev ja Aleksa Gold. Oma ujumises näidati ajaga 3.56,40 kuuendat aega, finaalikohast jäädi kuue sekundi kaugusele. Kokku tähendas see 13 koondise hulkas 12. aega.