Tiidrek Nurme (keskel) jooksis Münchenis tugeva maratoni.

Kergejõustik
15. august 2022, 15:13

Võistkondlik medal jäi unistuseks, aga Nurme saavutas 11. koha (1)

Võistkondlik medal jäi Eesti maratonimeestele Münchenis toimuval EMil kaugeks unistuseks, kuid Tiidrek Nurme saavutas individuaalselt meie parimana ajaga 2:12.46 11. koha.

Kaur Kivistik läbis elu esimese tiitlivõistluste maratoni ajaga 2:17.51, mis andis täna 32. koha. Kogenud Roman Fosti finišeeris Münchenis ajaga 2:19.34.

Kohtade mõttes liikusid eestlased tõusvas joones, sest poole peale jõudis Nurme 29. vaheajaga (1:06.16; +1.00), Fosti oli 21,1 km peal 47. (1:07.20; +2.04) ja Kivistik 56. (1:08.13; +2.57).

Euroopa meistriks tuli vinge lõpuspurdiga sakslane Richard Ringer, kelle ajaks mõõtis stopper finišis 2:10.21. Hõbeda saab kaela Iisraeli esindav etiooplane Maru Teferi, kes kaotas võitjale kolme sekundiga. Pronksi viib Iisraeli Gashau Ayale (+0.09).

Võistkondliku esikolmiku moodustasid Iisrael (kolme parima mehe koondaeg 6:31.48), Saksamaa (6:35.52) ja Hispaania (6:38.44). Eesti oli koondajaga 6:50.11 kuues.

Hans-Christian Hausenbergi etteaste EMil ebaõnnestus, ta astus kaugushüppe kvalifikatsioonis kõik kolm katset üle ega saanudki tulemust kirja.

Juuni lõpus vigastas 23aastane sportlane Eesti meistrivõistlustel lähendajalihast ja vaagnaluud ega saanud kaks nädalat korralikult käiagi. EMile läks ta nii, et polnud kordagi täishooga kaugust hüpanud, vaid ainult nelja sammu pealt.

Nagu näha, jättis see oma jälje, sest hoojooksu ta täna klappima ei saanudki.

Sarnaselt maandus Hans-Christian Hausenberg ka EMi kvalifikatsiooni avakatsel, mille ta sarnaselt ülejäänutele üle astus.

Ülearu paremini ei õnnestunud ka sprinter Karl Erik Nazarovi võistlus, sest ta lidus eeljooksus staadionisirge ajaga 10,39 ega pääsenud poolfinaali.

Edasi viinuks koht oma jooksu esikolmikus, ent Nazarov lõpetas neljandana. Kolmas oli tolles jooksus poolakas Przemysław Słowikowski ajaga 10,35. Nazarovi isiklik rekord on 10,34.

Kuivõrd Nazarov osales esimeses jooksus, jäi talle finišis veel teoreetiline variant olla õnnelik kaotaja ehk ainus ajaga edasipääseja. See lootus kustus juba pärast teist eeljooksu, sest soomlane Samuli Samuelsson tegi Nazarovile tuhandike mängus ära. Lõpuks pääses ajaga edasi hoopis portugallane Carlos Nascimento, kes jooksis 10,33ga.

Eeljooksude kiireim oli Iirimaa sprinter Israel Olatunde ajaga 10,19.

Kell 12.30 algas meeste maraton, kus Roman Fosti, Tiidrek Nurme ja Kaur Kivistik läksid püüdma võistkondlikku medalit.