Rein Taaramäe (vasakul) Vueltal grupi eesotsas.

Jalgrattasport
27. august 2022, 19:12

VÄGEV! Taaramäe jõudis Vueltal poodiumile

Rein Taaramäe (Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux) sai Hispaania velotuuri kaheksandal etapil kolmanda koha. Võidutses vägeva lõpu teinud austraallane Jay Vine (Alpecin-Deceuninck).

Eestlane oli kümne jooksiku seas, kes sõitis natuke pärast 154,5 km pikkuse mägise etapi starti teistelt eest ära. Nende edu järjest kasvas: 77 km enne finišit jäi peagrupp neist maha enam kui nelja minutiga.

8,5% tõusunurgaga (seejuures viimased 500 m 17%) kümnekilomeetrisel lõputõusul eraldusid jooksikutest Vine, Taaramäe ning Prantsuse rattur Thibaut Pinot (Groupama-FDJ). Kõige rohkem oli jaksu austraallasel, kes võttis tuuril oma teise etapivõidu. Taaramäe tuli üle finiši koos Marc Soleriga (UAE Team Emirates), kaotades Vine'ile 43 sekundiga. Pinot pidi leppima neljanda kohaga (+0.47).

Tuuri liider Remco Evenepoel (Quick-Step) sai viienda koha (+1.20), temaga koos finišeerisid ka üldarvestuses teist kohta hoidev Enric Mas (Movistar) ja kolmandal kohal olev tiitlikaitsja Primož Roglic (Jumbo-Visma). Vine on 24. positsioonil, Taaramäe kerkis 43. kohale.

Hispaania velotuur jätkub pühapäeval, kui kavas on 175.5 km pikkune mägine etapp.

Taaramäe on karjääri jooksul võitnud kaks Vuelta etappi: mullu ning 2011. aastal.