Anderson Peters

Foto: Reuters/Scanpix
Mihkel Talivee 28. august 2022 10:14

Kahekordne odaviske maailmameister, tänavu isikliku rekordi 93.07ni viinud Anderson Peters avaldas hiljuti teadaande, kus selgitas augusti alguses toimunud löömingu tausta. 24aastasele grenadalasele teeb haiget see, et teda on meedias korduvalt süüdlaseks tembeldatud. Kergejõustiklane oli enda sõnul eluohtlikus olukorras ning ta pole endiselt saadud vigastustest täielikult paranenud.

Juulis Oregoni MMil edukalt oma tiitlit kaitsnud odaviskaja oli mõned nädalad tagasi kodumaal langenud rünnaku ohvriks. Peters oli Kariibi merel lõbusõidul, kui teda ründas korraga mitu meest, kes viskasid sportlase lõpuks üle laeva parda. Ta suutis tänu sõbra abile kaldale pääseda, kuid lööming jättis oma jälje. Kergejõustikutäht pidi hooaja lõppenuks kuulutama.

Pärast intsidenti süüdistasid paljud juhtunus Petersit ennast, justkui oleks tema ise kaklust alustanud. Kahekordne MM-kuld lükkas need jutud aga ümber, avaldades pika selgituse.

„Kui olime laevalt lahkumas, tuli meie juurde üks meeskonna liikmetest – hiljem sain teada, et tema nimi oli Abiola Benjamin – ja ütles, et peame siit ära minema. Vastasin talle rahulikult, et just seda me teemegi. Siis muutus Abiola Benjamin agressiivseks. Ta ütles: „kurat, kas sa ei kuule? Kao siit kuradi laevalt!“. Vastasin, et pole vaja olla nii pealetungiv. Meil oli sel hetkel väljapääsuni viis meetrit. Laeval oli siis veel umbes 50 inimest,“ meenutas Peters.

Ta jätkas: „Kui hakkasime lahkuma, siis Abiola Benjamin ründas mind.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon