Roberto Firmino (paremal) jõudis Liverpooli särgis 100. väravani.

27. august 2022, 20:07

Liverpool lõi hooaja esimeses võidumängus üheksa väravat, Haalandi kübaratrikk tõi Cityle rasked kolm punkti

Inglismaa jalgpalli meistriliigas hooaega kahe viigi ja kaotusega alustanud Liverpool avas täna lõpuks võiduarve, purustades koduplatsil Bournemouthi suisa 9 : 0.

Mänguskoori avas kolmandal minutil Luis Diaz ning enne avapoolaja lõppu sahistasid võrku veel Harvey Elliott, Trent Alexander-Arenold, Roberto Firmino ning Virgil van Dijk. Kohe teise poolaja alguses lõi omavärava Chris Mepham. 62. minutil tegi seisuks 7 : 0 Firmino, kellele oli see Liverpooli särgis 100. tabamuseks. Veel enne lõpuvilet jõudsid sihile Fabio Carvalho ning oma teise kolli kirja saanud Diaz.

Matši parim oli 30aastane Firmino, kes andis lisaks kahele väravale kolm väravasöötu.

Märksa raskema võidu sai tiitlikaitsja Manchester City, kes jäi koduväljakul 21. minutiks 0 : 2 taha. Teisel poolajal õnnestus siiski raskest olukorrast välja tulla. 53. minutil vähendas Bernardo Silva kaotusseisu minimaalseks ning seejärel algas Erling Haalandi sõu: 22aastane norralane sai 19 minuti jooksul Inglise klubi eest kirja oma esimese kübaratriki, vormistades võõrustajatele 4 : 2 võidu. Kuue tabamusega on ta nüüd liiga parim väravakütt.

Londoni Chelsea sai koduväljakul raske võidu, alistades 2 : 1 Leicester City. Seejuures jäid nad 28. minutil vähemusse, sest vastasmängijale sisse sõitnud Conor Gallagher pidi teise kollase kaardi tõttu platsilt lahkuma. Sellele vaatamata õnnestus neil suvel Cityst soetatud Raheem Sterlingi väravatest teise poolaja alguses 2 : 0 ette minna. Harvey Barnes lõi küll ühe tagasi, kuid viigini Leicesteril jõuda ei õnnestunud. Jamie Vardy pääses matši lõpus Edouard Mendyga üks-ühele, kuid selles duellis jäi peale väravavaht. Mõned minutid hiljem tabas vahetsusest sekkunud külalismeeskonna ründaja Ayoze Perez latti.

Hooaja esimesed kaks kohtumist kaotanud Manchester United sai teise järjestikuse võidu, alistades võõral platsil Bruno Fernandese 55. minuti väravast 1 : 0 Southamptoni. Taas pingile jäetud Cristiano Ronaldo sekkus mängu 68. minutil.