Sloveenid alustasid Luka Dončići vedamisel tiitli kaitsmist võiduga – seda transpordiprobleemide kiuste.

1. september 2022, 21:16

USKUMATU JAMA: Sloveenia tähed pidid EMil takso tellima

Valitsev Euroopa meister Sloveenia alustas EM-finaalturniiri eriskummaliselt. Et jõuda mängule Leedu vastu pidid Luka Dončić ja kamraadid endale takso tellima.

Jah, lugesite õigesti. Suurturniiril peaks olema meeskondade liikumine sekundi täpsusega paika pandud, kuid kui sloveenid soovisid oma Kölni hotellist mängusaali siirduda, polnud nende bussi kuskil näha.

Valitsevad Euroopa meistrid ootasid. Ja ootasid. Ja ootasid… 20 minutit hiljem hüppasid sloveenid lihtsalt taksodesse!

Kokkuvõttes jõudsid sloveenid areenile pärale veerand tundi planeeritust hiljem, kuid tegid selle aja riietusruumis tasa ning väljusid soojenduseks samal ajal koos Leedu koondisega.

Väljakul hädad liigset mõju ei avaldanud: Sloveenia hoidis enamik matšist eduseisu, kuniks neljandal veerandil läksid asjad korraks käest: 71 : 71 viigiseisult võtsid leedukad kuus ja pool minutit enne matši lõppu korraks sisse viiesilmalise edu.

Kolm minutit hiljem läksid Sloveenid aga taas ette: Dončić sai nende minutitega kirja vabaviske, bloki, lauapalli, paar välja meelitatud viga ja kolm resultatiivset söötu. Goran Dragic sopsas veel kolmese ning mäng oligi otsustatud. Lõpuks said tiitlikaitsjad 92 :85 võidu. Võitjate parimana tõi Mike Tobey 24 punkti.