Kaia Kanepi oli matšis 6 : 2, 5 : 1 ees, kuid pidi lõpuks ikkagi kaotusega leppima.

2. september 2022, 08:50

VIDEO | VALUS! Kanepi oli võidust ühe geimi kaugusel, kuid pidi maailma kuuendale reketile siiski alla vanduma

Kaia Kanepi (WTA 34.) kaotas USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel maailma kuuendale reketile Arina Sabalenkale 6 : 2, 6 : 7(8), 4 : 6, kuigi juhtis teises setis veel 5 : 1.

Esimene sett algas kolme järjestikuse servimurdega, seejärel õnnestus eestlannal oma pallingut hoida ning 3 : 1 juhtima minna. Valgevene tennisist vähendas kaotusseisu 2 : 3-le, kuid viimased kolm geimi kuulusid küllaltki kindlalt Kanepile, kes võitis avasetis esimese servi punktidest tervelt 91% (10/11).

Teises setis läks Eesti teine reket 5 : 1 juhtima, kuid siis suutis valgevenelanna end nii palju koguda, et ühegi matšpallini järgnevates geimides Kanepi ei jõudnudki. Sabalenka läks omakorda 6 : 5 juhtima, ent seejärel lõpetas eestlanna lõpuks vastase viiegeimiline võiduseeria, loovutamata oma servil talle ühtegi punkti.

Kiires lõppmängus oli Kanepil kaks matšpalli, kuid Sabalenka suutis raskest olukorrast välja tulla, võites seisul 7 : 8 kolm järjestikust punkti ja ühtlasi ka seti.

Viimases setis murdis Sabalenka kuuendas geimis Kanepi servi, minnes 4 : 2 juhtima. Seisul 4 : 5 oli Eesti tennisistil veel kaks murdepalli, kuid vastane suutis need päästa ning vormistada võidu oma kolmanda matšpalliga.

Matš kestis kokku kaks tundi ja 18 minutit. Kanepi lõi üheksa serviässa, vastane sai hakkama kolm. Lihtvigu kogunes eestlannal 32, Sabalenkal 41. Eesti tennisist võitis 201 mängitud punktist 104 ehk 52%.

Järgmisena läheb Sabalenka vastamisi Prantsuse tennisisti Clara Bureliga (WTA 131.), kes alistas teises ringis belglanna Alison Van Uytvancki (WTA 43.) 6 : 4, 4 : 6, 6 : 4.

Kuna Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 2.) loobus koos ameeriklanna Shelby Rogersiga paarismängust, siis on meie tennisistide jaoks tänavused USA lahtised läbi.