Ott Tänak on võtnud eesmärgiks poodiumikoha.

Foto: Romain Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH
Mihkel Talivee 2. september 2022 11:59

Autoralli MM-sarjas viimased kaks etappi võitnud Ott Tänak ütles, et on enne Kreeka rallit heas tujus ning loodab sealgi poodiumile jõuda.

Mullu sai Hyundai piloot Kreekas teise koha, võitis siis Kalle Rovanperä. Eestlase sõnul on üheks suurimaks väljakutseks minna Belgia asfaltteedelt kruusale.

„Kreeka ralli on suurepärane. Teed on tegelikult sujuvamad kui nad paistavad ning nendel on väga mõnus sõita. Mullu polnud ilm päris selline, nagu ootasime: kõik oli üsna märg ja niiske. Saame näha, kuidas on olud nüüd. Pärast Ieperi rallit on meil tunne positiivne ning kuna jõudsime eelmisel aastal Kreekas poodiumile, siis loodetavasti suudame saavutada sama ka järgmisel nädalavahetusel. Belgia asfaldilt kruusale minek on suur muutus, aga tänu Itaalia ja Soome ralli võitudele teame, et suudame sealgi tugevad olla,“ lausus Tänak meeskonna pressiteate vahendusel.

Augustis kodusel Belgia rallil kraavi sõitnud tiimikaaslane Thierry Neuville tunnistas, et Kreeka ralli on keeruline, kuid kui kõik peaks õnnestuma, loodab temagi esikolmikusse jõudmise nimel võidelda.

„Kreeka ralli tuleb tõeliselt katsumusterohke. Eeldatavasti on seal palav, seega tunne on seal selline, nagu oleks jätkuvalt suvi. Katsed on rasked – mõned neist on väga pikad ning tingimused võivad olla kohati väga keerulised. Päevad on ka kurnavad, sest alustame sõitmist varakult ning lõpetame päris hilja. Olen sel rallil varem paar korda osalenud, 2012. ja 2013. aastal ning loomulikult ka mullu. Mul on sellest kohast head mälestused. Vajame tugevat ja töökindlat autot, et raja ja kuumusega toime tulla. Meil on seetõttu ka autos raskem olla. Kui kõik läheb hästi, on meie eesmärgiks võidelda poodiumikoha nimel,“ sõnas Hyundai piloot.

Ka meeskonna kolmas piloot, hispaanlane Dani Sordo, kes sai tänavu kolmanda koha nii Portugali kui ka Itaalia rallilt, tahab Kreekas poodiumile pääseda.

„See ralli tuleb väga nõudlik. Kruusateed on rehvidele eriti karmid, seega pole Kreekas kiirus ainus, mis loeb. Muidugi kavatsevad kõik suruda, aga teatud kohtades tuleb olla kaval ning mitte üle piiri minna. Väike võimalus on ka, et hakkab vihma sadama, mis võib teha katsed väga libedaks ning veelgi raskemaks. Oleme [kaardilugeja] Candido [Carreraga] jõudnud mõlemal tänavusel rallil poodiumile, seega tahame nüüdki esikolmikus olla,“ selgitas Sordo.

Hyundai ajutine pealik Julien Moncet loodab, et tiim suudab selgi rallil võidelda võidu nimel.

„Saime Soome ja Belgia rallidelt enesekindlust, et minna ka Kreekasse tugeva tulemuse järele. Need esitused näitasid, et meie autoga on võimalik võita igal pinnasel, seega võitleme võidu nimel igal etapil. Mugavalt ei saa end muidugi tunda, sest konkurents on tõeliselt tugev ning MM-sarjas võib juhtuda kõike. Eriti kehtib see Kreeka ralli puhul, sest see on hooaja üks nõudlikemaid rallisid nii sõitjate kui ka meeskondade jaoks. Meie eesmärk on probleeme vältida ning võidelda viimaste katseteni esikoha nimel. Meil on suurepärane koosseis ning usume, et suudame saavutada järgmisel nädalavahetusel meeskonna jaoks positiivse tulemuse,“ lausus prantslane.

Kreeka ralli toimub 8.-11. septembrini.