Kristin Tattaril on täna põhjust naeratada.

Foto: Kaimar Tauri Tamm
Mart Treial 2. september 2022 20:55

Eesti parim kettagolfimängija Kristin Tattar tegi USAs Emporias toimuva MMi neljandal võistluspäeval fantastilise ringi ja läheb otsustavale vaatusele vastu liidrina.

Naiste juhtgrupp sai kohaliku aja järgi reede hommikul nautida Emporia Country Club rajal meeldivalt tuulevaikset ilma, mis kajastus ka tulemustes. Tattar alustas viie birdie'ga, temaga stardis esikohta jaganud soomlanna Henna Blomroos tegi viie rajaga samuti viis viset alla par'i, ent tema kogus birdie'de kõrval ühe par'i ja ühe eagle'i (kaks viset alla raja par'i).

Veatult alustanud Tattar eksis kuuendal korvil lähiviskega – mis oligi üks tema väheseid ebaõnnestumisi reedel –, Blomroos tabas ja pääses ühega ette, ent mitte kauaks. Kaheksandal rajal viskas soomlanna ketta mängualalt välja ja teenis koos karistusega bogey. Tattar seevastu lennutas ketta 18 meetri pealt birdie'ks ja läks omakorda ühe viskega juhtima.

Samuti äärmiselt hästi mänginud Blomroos viigistas 11. rajal (birdie vs. Tattari par). Paar rada astusid naised ühte sammu, ent kui Tattar tabas 14. korvi 26 meetri kauguselt (birdie), siis Blomroosi vaim murdus. Ta väristas nii sel kui ka 15. rajal oma birdie-puti ära ning oli kuulsal saarerajal sunnitud teise viske lihtsalt korvi alla poetama, et mitte riskeerida vetteviskega.

See tähendas, et birdie-putte nagu apelsine korvi ladunud Tattar oli äkitselt kolme rajaga teeninud kolmeviskelise edu. Ülejäänud naised olid juba ammu rohkem tapeediks kahe kange heitluses.

Aga see polnud veel kõik. Blomroos pani end 17. rajal avaviskega ülikeerulisse olukorda ning tabas tagatipuks mõne meetri pealt korvi alarauda – tulemuseks double-bogey ning pisaraist märjad silmad. Tattar korjas samal ajal muretu par'i ja paisutas edu viiele viskele. Nii jäigi, sest viimasel korvil võtsid mõlemad lihtsa par'i.

Tattari fenomenaalse ringi kokkuvõte: 11 birdie't ja 7 par'i (see teeb tulemuseks 58 viset ehk 11 alla par'i); 91% avavisetest maandus fairway'l ning 10 meetri raadiusest maandus korvis 89% visetest.

Eestlanna reedene tulemus on kaheksa võrra parem kui kaks päeva tagasi samal rajal. Millest selline vahe? „Ma ei visanud mängualalt välja, see aitab,“ sõnas ta naerulsui Disc Golf Networkile. „Tabasin mõned pikad putid ja põhimõtteliselt kõik putid kümne meetri raadiusest. Eksisin vist ringist ainult ühe puti. Mul oli väga tugev mänguplaan, aga ei midagi erilist. Kui seda järgin, annan endale võimalusi, panen putid ära, siis peakski vist lihtne olema.“

Naiste esikolmik näeb enne otsustavat ringi, mis mängitakse samuti Emporia Country Clubis, välja selline: 1. Tattar 246 viset, 2. Blomroos 251, 3. Holyn Handley (USA) 253.

Keiti Tätte jaoks on maailmameistrivõistlused lõppenud, sest viiendale ringile pääsevad 30 paremat naist. Tätte tegi nelja ringi peale kokku 288 viset (+18) ja saab MMi debüüdil kirja 48.-49. koha.

Meeste neljas ring pole veel alanud. Kolme päeva järel jagab Albert Tamm 178 viskega (–18) 24.-29. kohta. Silver Lätt on 183 viskega (–13) 48.-53. Mehi pääseb viimasele päevale 85, nii et ses osas peaks eestlastel olema kõik hästi.