Neljapäeval algas U19 vanuseklassi naiste saalihoki MM, kuid Eesti koondis vaatamata kutsele seal ei osale.

Foto: Meelike Terasmaa
Mihkel Talivee 3. september 2022 19:35

Neljapäeval algas Poolas saalihoki U19 vanuseklassi tütarlaste MM-finaalturniir. Eesti koondis seal ei osale, kuigi oli saanud kutse. Alaliit põhjendas loobumisotsust tõsiasjaga, et neil pole selleks piisavalt raha. Kuid samas on neile varemgi ette heidetud, et toetust ei jagata võrdselt meeste, naiste, poiste ja tüdrukute vahel. Meelike Terasmaal otsustas seetõttu saalihokiliidust lahkuda. President Meelis Aab tunneb tekkinud olukorra pärast kahetsust ning tunnistab, et juhatus saanuks paremini tegutseda. Samas tõdeb ta, et kuna kutse MMil osalemiseks tuli neile viimasel hetkel, olnuks vajaliku rahasumma kogumine niivõrd lühikesse aja jooksul sisuliselt võimatu.

Eesti U19 naiskond ei taganud pääset Poolas Katowices 1. septembril alanud finaalturniirile kvalifikatsiooni kaudu, vaid neile pakuti juuni keskel teiste koondiste loobumise järel wild-card'i. Aab selgitas, et juhatusel oli otsustamiseks aega umbes nädala jagu ning kuna neil polnud siis piisavalt raha, tuli paraku ootamatult tekkinud pakkumisele ei öelda.

„Sel hetkel puudus meil rahaline kate. Kõik rahvusvaheliste võistluste rahad ja asjad tuleb taotleda olümpiakomitee alt. Novembrikuus teadsime, et neidudel pole ühtegi rahvusvahelist võistlust, kuna nad ei pääsenud finaalturniirile. Kuna meil polnud raha juunis olemas ja rahvusvahelisel alaliidul oli otsusega väga kiire, siis juba 27. juunil avaldati, et pidi osalema Läti koondis, kes valikturniiril kaasa ei teinud,“ meenutas ta.

Aab lisas, et alaliit on suure summa – umbes 60 000 eurot – eraldanud meeste koondisele, kes tagasid mais pääsu MM-finaalturniirile, mis toimub novembris Šveitsis.

Alaliidus vabatahtlikuna tegutsenud, aga ka tüdrukute meistrivõisuste toimumise eestvedajaks olnud Meelike Terasmaale valmistab kõige rohkem pahameelt tõik, et juhatus tegi loobumisotsuse üksinda, kaasamata sellesse kedagi teist. Ta sai sellest teada siis, kui oli juba hilja ja seejuures mitte Eesti saalihokiliidu kaudu.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon