Auto-Moto uudised
4. september 2022, 13:13

Kehva stardi teinud Vips jõudis põhisõidus siiski punktikohale (1)

Jüri Vips sai vormel 2 sarja Hollandi GP põhisõidus seitsmenda koha.

Kaheksandalt positsioonilt startinud Hitech GP piloot tegi viletsa stardi ning langes juba sõidu alguses 12. kohale. Pisut hiljem tegi avarii Logan Sargeant (Carlin), misjärel peatati võistlus paarikümneks minutiks.

Kordusstardi järel Vipsil oma kohta parandada ei õnnestunud ning pärast boksipeatust langes ta 16. kohale. 17. ringil sõitis Marino Sato (Virtuosi) teelt välja ning rajale tuli turvaauto. Eestlase kordusstart ebaõnnestus, ta lasi endast mööda kaks konkurenti. Pärast teiste sõitjate boksipeatusi tõusis Vips seitsmendaks ning sel kohal ka lõpetas – see andis talle kuus punkti.

Etapivõidu saavutas sarja üldliider Felipe Drugovich (MP Motorsport), poodiumile jõudsid veel hollandlane Richard Verschoor (Trident) ning Jaapani sõitja Ayumu Iwasa (DAMS). Neljas oli Dennis Hauger (Prema), viies Enzo Fittipaldi (Charouz) ning Vipsi edestas ka Amaury Cordeel (Van Amersfoort Racing).

Laupäeval oli Eesti vormelisõitja saanud sprindis viienda koha.