Joe Kovacsist sai neljas mees, kes tõuganud kuuli üle 23 meetri.

Kergejõustik
7. september 2022, 21:18

Vägevas hoos ameeriklane alistas maailmarekordiomaniku ning kerkis kõigi aegade teiseks

Šveitsi linnas Zürichis toimuval teemantliiga finaaletapil pakkus vägeva etenduse USA kuulitõukaja Joe Kovacs, kes võitis võistluse tulemusega 23.23.

Kõigi aegade edetabelis kerkis ta mullu maailmarekordi 23.37ni viinud Ryan Crouseri järel teisele kohale. Kaasmaalane piirdus täna ise 22.74ga, mis andis teise koha.

Oma võidutulemuse tõukas Kovacs teisel katsel. Esimesel üritusel oli läinud kirja 22.67. Kolmandal katsel lennutas 33aastane ameeriklane 7,26 kg raskuse raudmuna 22.58, neljandal 21.79 ja viiendal 22.50 m kaugusele. Tema viimane katse ei läinud mõõtmisele.

Kui Oregoni MMil tõukas Kovacs 22.89, ent jäi viie sentimeetriga alla maailmameistriks tulnud Crouserile, siis pärast seda on ta võitnud kuus võistlust järjest. Augustis sai sportlane Ungaris kirja taas 22.89.

Täna tõugatud 23.23 on kõigi aegade kolmas tulemus. Sellest on enamat suutnud kahel korral Crouser, kes tõukas mullu USA olümpia katsevõistlustel 23.37 ning seejärel Tokyo OMil 23.30. Ajaloo jooksul on üle 23 meetri tõuganud veel ameeriklane Randy Barnes (23.12; 1990. aastal) ning sakslane Ulf Timmermann (23.06; 1988).

Naiste kuulitõukes läks esikoht ameeriklannale Chase Ealeyle 20.19ga.

5000 m jooksu võidud läksid Keeniasse: meestest triumfeeris 12.59,05ga Nicholas Kipkorir, naistest 14.31,03ga Beatrice Chebet.

Meeste kõrgushüppe võitis olümpiavõitja Gianmarco Tamberi, kes ületas 2.34. Sama tulemusega sai teise koha ameeriklane JuVaughn Harrison.

Naiste teivashüppes saavutas esikoha hooaja tippmargi 4.81ni viinud austraallanna Nina Kennedy.

Finaaletapil toimuvad ülejäänud alad neljapäeva õhtul.