FCI Levadia uus peatreener Maksim Kalõnõtšenko (vasakul) ja klubi president Viktor Levada.

Foto: Katariina Peetson / FCI Levadia
Toimetas Mihkel Talivee 12. september 2022 13:10

Eesti jalgpalli meistriklubi FCI Levadia teatas oma kodulehel, et meeskonna uueks peatreeneriks määrati 43aastane ukrainlane Maksim Kalõnõtšenko, kellega sõlmiti 2023. aasta lõpuni kehtiv leping, mida on võimalus pikendada kahe aasta võrra.

Ühtlasi tähendab see, et Levadiast lahkub senine peatreeneri kohusetäitja Ivan Stojkovic, kes liitus klubiga 2022. aasta alguses. Aasta esimeses pooles Levadia U21 tiimi juhendanud Stojković määrati esindusmeeskonna etteotsa juuli alguses. Temaga koos lahkuvad valitseva Eesti meistri ridadest ka abitreener Nikola Mitic ja füüsilise ettevalmistuse treener Uroš Nikolic. Levadia tänab kõiki mehi tehtud töö eest ja soovib neile edu edaspidises karjääris!

Kalõnõtšenko kõrval jätkavad esindusmeeskonna abitreeneritena Nikita Andrejev ja Artjom Artjunin. Andrejev jätkab sealjuures ka Levadia U21 meeskonna juhendajana.

Kalõnõtšenko tunneb, et valitseva Eesti meistriga liitumine on tema jaoks hea väljakutse: „Olen töötanud abitreenerina nii Ukrainas, Lätis kui Venemaal. Samuti olen mängijana näinud mitmete erinevate treenerite käekirja. Kui Levadia minuga ühendust võttis, tundsin, et see on minu jaoks väga hea võimalus end peatreenerina proovile panna.“

Ukrainlane lisas: „Kuna hooaeg on lõpusirgel, tundsin, et ma ei soovi väga suuri muudatusi meeskonnas teha. Seetõttu ei too me ka hetkel lisatreenereid. Vaatame olukorra aasta lõpus üle ning usun, et siis saame täiendust nii treenerite nimekirjas kui ka meeskonnas.“

Oma mängufilosoofiat kirjeldas Kalõnõtšenko nii: „Olen vaadanud palju Levadia mänge ning oman pilti, mida soovin meeskonnas edaspidi näha. On selge, et jalgpallis on kõige olulisem tulemus, aga samas soovin mängida stiili, mis oleks ka kõrvaltvaatajale atraktiivne jälgida.“

Mängijakarjääri jooksul jõudis Kalõnõtšenko aastatel 2002-2011 kirja saada 47 mängu ja seitse väravat Ukraina koondises. Sealjuures käis ta 2006. aastal Ukraina rahvuskoondisega ka MMil, kus jõuti veerandfinaali, kus jäädi alla hilisemale võitjale Itaaliale. Sama turniiri alagrupifaasis sai Levadia värske juhendaja Saudi Araabia vastu kirja ka värava ja kaks resultatiivset söötu.

Klubikarjääri jooksul esindas Kalõnõtšenko lisaks kodumaa klubidele ka Moskva Spartakit, kelle särki kandis aastatel 2000-2008. Spartaki värvides osales ta 2006. aastal ka Meistrite liigas, kus sai muuhulgas alagrupimängus Müncheni Bayerni vastu kirja värava ja resultatiivse söödu. Spartakis puutus Kalõnõtšenko kokku ka Levadia praeguse spordidirektori Tarmo Kingiga.

Kink ise kommenteeris peatreeneri vahetust nii: „Klubil on kõrged eesmärgid, kuhu püüame nüüd läbi uue treeneri küündida. Samuti leidis klubi, et parem on selline suurem muudatus ellu viia juba praegu, mitte hooaja lõpus. Uue peatreeneriga puutusime esmakordselt kokku juba 2003. aastal Spartakis, kus mängisime koos kolm aastat. Ühtlasi tahame tehtud töö eest tänada Serbiast tulnud treeneritetiimi ning soovime neile parimat edasiseks. Loodame, et uus etapp saab Levadia jaoks olema edukas!“

Treenerikarjääri alustas Levadia uus juhendaja Kalõnõtšenko 2015. aastal, olles Harkivi Metalisti U21 meeskonna juures. Tänaseks UEFA Pro litsentsi omav ukrainlane töötas viimati Läti klubi Riga FC juures abitreenerina. Sama rolli on ta kandnud varasemalt ka Venemaa esiliigaklubi Moskva Rodina ja Ukraina klubi MFK Polissya juures. Esimese mängu Levadia peatreenerina peab Kalõnõtšenko sel pühapäeval, kui kell 14:30 võetakse A. Le Coq Arenal vastu FC Kuressaare.