Epp Mäe

Maadlus
13. september 2022, 18:35

KAHJU! Epp Mäe sai MMi poolfinaalis valusa kaotuse (6)

Epp Mäe jäi Serbias toimuval maadluse MMil poolfinaalis naiste raskekaalu (-76 kg) kategoorias alla egiptlannale Samar Amer Ibrahim Hamzale tulemusega 2 : 3.

Matš algas rahulikult. Mullusel MMil hõbeda võitnud eestlannale anti punkt, sest vastane ei jõudnud pärast passiivsuse eest saadud hoiatust võtteni. Teisel perioodil teenis Mäe teisegi punkti, minnes 2 : 0 juhtima. Kui lõpuni jäi minut, sai esmalt Eesti maadleja passiivsuse eest hoiatuse. Seejärel tegi turniiril kõrgeimat asetust omav Hamza õnnestunud võtte ning pääses 3 : 2 ette. Viimase 15 sekundiga ei õnnestunud Mäel imet teha ning tuli leppida kaotusega.

Finaalis läheb Hamza vastamisi türklanna Yasemin Adariga, kes alistas Ecuadori maadleja Genesis Reasco tulemusega 4 : 3.

Mäe jätkab võitlust pronksi nimel. Kolmapäeval läheb ta vastamisi kanadalanna Justina Di Stasio ja austerlanna Martina Kuenzi vahelise kohtumise võitjaga. Pronksimatšidega tehakse algust kell 19.

Kaheksandikfinaalis maadles Mäe Mongoolia esindaja Ariunjargal Ganbatiga, kes oli kvalifikatsioonis alistanud tänavuse EMi pronksiomaniku, itaallanna Enrica Rinaldi tulemusega 6 : 5.

Eestlanna teenis raske 4 : 3 võidu. Ta jäi algul 1 : 3 kaotusseisus, kuid suutis end õigel ajal kokku võtta. Järgmises matšis kohtus Mäe ukrainlanna Anastasia Osniach Shustovaga, kellest ta sai jagu tulemusega 5 : 3. Seega on Mäe jõudnud poolfinaali.

Enne võistlust

Kolmandana asetatud Mäe pääses otse kaheksandikfinaali ning maadleb raskekaalu (-76 kg) avamatšis paari Enrica Rinaldi (Itaalia) ja Ariunjargal Ganbat (Mongoolia) võitjaga.

Siinkohal tasub meenutada, et Rinaldi napsas tänavu märtsis Budapestis toimunud EMil pronksmedali. Veerandfinaalis kaotas ta lõpuks hõbeda võitnud eestlannale tulemusega 0 : 6.

Kui Mäe alustab Belgradis MMi edukalt, võib ta veerandfinaalis kohtuda ukrainlanna Anastasia Osniach Shustovaga, kes on maailma pingereas üheksandal kohal.

Otse poolfinaali murdmise korral võib Mäe vastaseks tulla kõrgeima asetusega Egiptuse äss Samar Amer Ibrahim Hamza, kelle auhinnakapis särab mulluse MMi pronks- ja tänavuste Aafrika meistrivõistluste kuldmedal.

Kvalifikatsioonivõistlus algab kell 11.30, misjärel peetakse kaheksandikfinaalid. Poolfinaal on kavas 17.45. Õhtuleht toob kõik Epp Mäe etteasted lugejateni.