Viktoria Zubkova.

Foto: Eesti judoliit
Toimetas Deivil Tserp 13. september 2022 09:21

Viktoria Zubkova võitis Poolas toimunud maailmameistrivõistlustel F2 vanuseklassis hõbemedali, olles Eesti ajaloos esimene MMil medali noppinud naisjudoka.

Zubkova võistles Poolas peetud veteranide maailmameistrivõistlustel kehakaalus kuni 63 kilo ning võitis neljast kohtumisest kolm.

„Olen MMi tulemusega rahul. Oleks muidugi tahtnud tulla esikohale, kuid konkurents oli tugev. Suurimaks väljakutseks oli minu jaoks võistluse mentaalne pool - vastased olid kogenud ning enne igat kohtumist pidin ennast kokku võtma, et mitte kaotada veel enne tatamile astumist. Vaimne pool on judos väga oluline ja see võitlus iseendaga õnnestus mul hästi,“ ütles ta.

MMi võistluspäeva alustas Zubkova võidukalt, alistades esimeses ringis leedulanna Veronika Majauskiene. Teises ringis saavutas Eesti judoka võidu India judoka Smitha Shetty üle ning kolmandas ringis oli tema vastaseks samuti Indiast pärit Shilpa Hemchandra Saliani. Järgmises ringis pidi aga Zubkova tunnistama tulevase maailmameistri sakslanna Daniela Kortmanni paremust.

Eesti judokad tõid Poolas peetud veteranide MMilt ka kuldmedali. Laupäeval võitis endine Eesti koondislane Juhan Mettis kuldmedali kehakaalus +100 kilo.

Eesti veteranide võistkond tänavusel MMil oli läbi aegade suurim, kokku esindas Eestit seitse sportlast, kelle seas oli ka kaks naist.