MEES NAGU ORKESTER: spordiajakirjanikuna vallutas Peep Pahv Eestis kõige kõrgeimaid tippe – kas ta suudab korvpallitreenerina sama?

Foto: Aldo Luud
Kaspar Koort 14. september 2022 11:01

Viinakuu esimesel päeval teeb Eesti spordiajakirjanduse raskekahurväelaste sekka kuuluv Peep Pahv oma peatreeneridebüüdi koduse kossuskeene kõrgeimal tasandil, kui tema juhendatav Keila KK kohtub Eesti-Läti ühisliigas võõrsil Läti ülikooliga. Pahvi edulugu treenerina on seda muljetavaldavam, et Keila koosseisust suure osa moodustavad mängijad, kellega ta tosin aastat tagasi oma treeneriteed alustas – need poisid olid siis kümneaastased!

Mõistagi ei jõudnud Pahv korvpalli tühja koha pealt. Kossumäng on olnud loomulikult ka ajakirjanikuna üks tema meelisaladest, kuid madalamal tasemel patsutas ta palli ka ise. Eesti korvpalliliidu kodulehe andmetel mängis väikse ääre positsiooni täitnud Pahv erinevates võistlussarjades kümnel hooajal. Tõsi, hooajast 2003/2004 jäi tema arvele vaid üks sõprusmäng Eesti spordipressi võistkonna eest, kuid seejärel mängis ta Vasalemma SK rivistuses viis hooaega kolmandas liigas, misjärel sai end kolmel hooajal proovile panna teises liigas.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon