Petteri Koponen (11) ja Shawn Huff (7) karjääri viimase mängu järel.

14. september 2022, 09:36

Soome vägevale tulevikule vundamendi ladunud legendid riputasid eduka EMi lõppedes ketsid varna: üks tahaks jätkata, teine keskendub poliitikale

Soome korvpallikoondis võitles tõsiselt pääsu eest korvpalli EMi poolfinaali, aga lõpuks tuli Hispaanialt vastu võtta 90 : 100. Mängu lõpp oli tõeline pisarakiskuja ja seda sugugi mitte vapra Soome kaotuse pärast.

Soome alustas kohtumist võimsalt – esimene veerand võideti 11 punktiga ja poolaeg üheksaga. Parimal hetkel juhiti võimsa Hispaania vastu 15ga. Teisel poolajal võtsid hispaanlased küll jõuga oma, aga Soome lahkus platsilt pea püsti. Võidujoovastuses astusid ka hispaanlased viisakalt kõrvale, sest nende turniir on veel pooleli. Lõpu ei saanud mitte ainult Soome turniir, vaid kahe legendaarse mehe korvpallurikarjäär, sest ketsid riputasid (sõna otseses mõttes) varna Petteri Koponen ja Shawn Huff.